Ostatni turniej przed finałami. Gdzie oglądać na żywo Orlen Summer Superligę?

Walka o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej za chwilę wejdzie w decydujący etap. Przed nami ostatni turniej eliminacyjny, który odbędzie się w Bielsku-Białej. Wszystkie mecze zobaczysz na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Orlen Summer Superliga Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlen Summer Superliga
Orlen Summer Superliga znowu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Widać to było w turniejach eliminacyjnych, które odbywały się w Inowrocławiu, Gdańsku, a ostatnio w Sulejowie. To jednak jeszcze nie koniec emocji. W weekend 15-16 lipca szczypiorniści i szczypiornistki przyjadą do Bielska-Białej, aby tam rywalizować na piasku. Cały turniej możesz oglądać na żywo online w Pilot WP.

Kto wygrał Summer Superligę w Sulejowie?

Ostatnio Orlen Summer Superliga po raz pierwszy w historii zawitała do Sulejowa. Przez dwa dni kibice mogli emocjonować się zaciętymi pojedynkami i oglądać efektowne akcje w wykonaniu uczestników. Na koniec obrodziło w zaskakujące rozstrzygnięcia.

Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn wygrał drużyny, dla których był to pierwszy taki sukces w historii. Wśród panów najlepszy był MKS Delfin Grudziądz, a za jego plecami uplasowali się gracze Petry Płock oraz Juko Piotrków Trybunalski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zatańczyli przed... selekcjonerem. I ten komentarz!

Najlepszą żeńską drużyną był MKS ECO Save Ochota. Na drugim miejscu turniej ukończył KS AZS UW, a na trzecim znalazł się BHT DTB Sambor Tczew. W obu turniejach działo się sporo, nikt nie narzekał na nudę i dlatego warto śledzić poczynania piłkarzy ręcznych na piasku już w najbliższy weekend.

Ostatnia szansa na awans do finałów

Teraz Orlen Summer Superliga przeniesie się do Bielska-Białej. To będzie ostatni turniej eliminacyjny, czyli dla niektórych zespołów będzie ostatnia okazja, aby zapewnić sobie awans do finałów. Pamiętać należy, że w ostatnim turnieju, który odbędzie się w Płocku, weźmie udział po osiem najlepszych drużyn męskich i żeńskich.

- Zainteresowanie piłką ręczną plażową stale rośnie, a właśnie dobiega rekordowa pod względem liczby drużyn faza eliminacyjna. Do tej pory rozegrane zostały turnieje eliminacyjne w Inowrocławiu, Gdańsku i Sulejowie, w których uczestniczyło aż trzydzieści jeden drużyn. (...) Turniej w Bielsku-Białej jest ostatnim przed finałem mistrzostw Polski, więc punkty tutaj zdobyte będą decydujące w kontekście awansu i prawa gry o medale. Do wielkiego finału awansuje tylko osiem najlepszych drużyn w kategorii kobiet i mężczyzn - mówi Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport, która jest organizatorem imprezy.

Do Bielska-Białej przyjadą dwadzieścia cztery drużyny. W kategorii mężczyzn rywalizować będzie trzynaście zespołów, a w kategorii kobiet zobaczymy jedenaście ekip. Przed nami dwa dni plażowego szczypiorniaka w najlepszym wydaniu.

Dwa dni pełne emocji

Kibice, którzy nie mogą pojechać na turniej, mogą go śledzić na żywo i online w Pilot WP. Transmitowane będą wszystkie mecze, które będą się odbywać w dniach 15-16 lipca. To będą dwa dni pełne emocji od samego rana aż do wieczora.

W sobotę 15 lipca pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 8:40. Z kolei na godzinę 18:00 zaplanowano ostatnie spotkanie fazy grupowej. Potem, czyli o 18:40, rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe.

Dużo się będzie działo także w niedzielę 16 lipca. Turniej zostanie wznowiony o godzinie 8:40. Na początek zostaną dokończone ćwierćfinały, a potem przyjdzie czas na kolejne etapy walki o medale. Finał kobiet rozpocznie się o godzinie 15:20, a finał mężczyzn zaplanowano na godzinę 16:00.

Sambor i Petra najlepsze w Orlen Summer Superlidze >>
Orlen Wisła zrezygnowała z kolejnego zawodnika. Młody talent nie wróci do Płocka >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×