KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza PGNiG Summer Superliga 2021!

PGNiG Summer Superliga wraca do gry! W tegorocznej edycji zostanie rozegranych pięć turniejów. Inauguracja sezonu odbędzie się w Warszawie w ostatni weekend czerwca, zaś finał rozgrywek zaplanowano na 14 sierpnia w Darłowie.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe

Po raz piąty sponsorem strategicznym projektu jest PGNiG S.A. Tegoroczna edycja cyklu organizowanego w ramach Mistrzostw Polski rozegrana zostanie w pięciu miastach. Debiutantem na turniejowej mapie będzie Łomża, w której PGNiG Summer Superliga zagości na początku lipca. Pozostałe lokalizacje to miejscowości, w których rozgrywane były poprzednie edycje turniejów i praktycznie na stałe wpisały się one w "plażówkową" mapę Polski.


 • Warszawa, Monta Beach (26-27 czerwca)

 • Łomża, Muszla Koncertowej (2-4 lipca)

 • Gdańsk, LOTOS Stadion Letni (23-25 lipca)

 • Stare Jabłonki, Hotel Anders (30 lipca-2 sierpnia)

 • Darłowo, Plaża Wschodnia (13-14 sierpnia)


Kolejny rok z rzędu partnerem i sponsorem strategicznym cyklu zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A, które jest mecenasem polskiej piłki ręcznej od 2010 roku, od 5 lat wspierając również plażową odmianę szczypiorniaka.

– PGNiG z dumą i wiarą w sukces od lat kibicuje i wspiera polską piłkę ręczną, także w jej plażowym wydaniu – zapewnia Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG SA. – Rozgrywki PGNiG Summer Superligi wyłonią mistrza Polski w tej dyscyplinie i z pewnością przełożą się na wzrost jej popularności wśród kibiców. Do rozwoju tego sportu bez wątpienia przyczyniłby się debiut na Igrzyskach Olimpijskich. Już wiemy, że znajdzie się on w programie Europejskich Igrzysk, które w 2023 roku odbędą się w Polsce – dodaje prezes Majewski.

- PGNiG Summer Superliga to cykl prestiżowych turniejów piłki ręcznej plażowej, w którym uczestnicy walczą o tytuł Mistrza Polski. Ten wspólny projekt Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacji Modern Sport uznawany jest za jeden z najlepszych w Europie.

W ubiegłym roku, mimo pandemii Covid-19, jako jedyni na świecie przeprowadziliśmy młodzieżowe rozgrywki piłki ręcznej plażowej w 6. kategoriach wiekowych oraz w kategorii seniorów, co zostało dostrzeżone przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej. Ponad 2600 uczestników tych rozgrywek zrobiło wrażenie nie tylko w Europie. Dzięki temu jesteśmy wskazywani jako liderzy globalnego rozwoju piłki ręcznej plażowej. Cieszy nas fakt, że od bieżącego roku piłka ręczna plażowa znalazła się w programie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdyż właśnie najmłodsi adepci plażówki zapewnią stały dopływ zawodników do kolejnych edycji PGNiG Summer Superligi. Wszystkim uczestnikom tegorocznych rozgrywek plażowych życzę niezapomnianych chwil na piasku oraz wiele radości z uprawiania tej dyscypliny sportu.

- Marek Góralczyk dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej w ZPRP Ubiegłoroczny turniej finałowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a pierwsza historyczna transmisja, z klubowych rozgrywek piłki ręcznej plażowej dotarła do setek tysięcy widzów. Tytuł Mistrzów Polski zdobyła drużyna Damy Radę Inowrocław, złote medale zawisły również na szyjach zawodniczek GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Miniony sezon PGNiG Summer Superligi pomimo panujących restrykcji epidemicznych okazał się pod wieloma względami rekordowy. Wzrosty liczby drużyn występujących na polskich boiskach plażowych, najwyższy w historii ekwiwalent marketingowy czy transmisja telewizyjna z finałowego turnieju w Darłowie dały nam dodatkową energię i motywację do dalszego rozwoju projektu. Wierzę, że dzięki wspólnej pracy wszystkich zaangażowanych w organizację cyklu wykonamy kolejny krok w kierunku profesjonalizacji i promocji plażowej odmiany szczypiorniaka, a nasze starania znajdą uznanie w oczach zawodników oraz coraz liczniejszej grupy kibiców – podsumowuje Jakub Malinowskiego, prezes Fundacji Modern Sport.

Dotychczas impreza odbyła się w ponad 10 miejscowościach, w przeszło 20 turniejach udział wzięło ponad 40 drużyn. Plażowa odmiana szczypiorniaka nad Wisłą cały czas się rozwija, co potwierdza nie tylko poziom organizacji i rosnąca popularność rozgrywek PGNiG Summer Superligi. Dwa lata temu w Starych Jabłonkach rozegrane zostały Mistrzostwa Europy, w 2017 roku we Wrocławiu odbyły się The Word Games. Głęboko wierzymy, że to nie były ostatnie duże rozgrywki, na których mogliśmy podziwiać zmagania plażowych szczypiornistów.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×