Liga Mistrzów: Znamy potencjalnych rywali Łomży Vive Kielce w Final Four

18-19 czerwca w Kolonii odbędzie się Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z udziałem Łomży Vive Kielce. Mistrzowie Polski poznali potencjalnych rywali, jakich mogą trafić w półfinale.

Paweł Nowakowski
Arciom Karalek (z prawej) i Diego Simonet PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Arciom Karalek (z prawej) i Diego Simonet
Zespół Łomży Vive Kielce w środowy wieczór po raz drugi pokonał w ćwierćfinale francuskie Montpellier HB (30:22) i w świetnym stylu wywalczył piąty w historii awans do turnieju finałowego najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie. Dotychczas z czterech turniejów kielczanie trzykrotnie kończyli na podium, a w sezonie 2015/16 wygrali Ligę Mistrzów, w finałowym meczu po dogrywce i rzutach karnych pokonując węgierski Telekom Veszprem.

Skład uczestników turnieju finałowego w sezonie 2021/22 uzupełnia FC Barcelona i THW Kiel. Duma Katalonii jest najbardziej utytułowanym klubem na świecie, po trofeum Ligi Mistrzów sięgała aż dziesięć razy. THW Kiel natomiast ma na swoim koncie cztery zwycięstwa w tych rozgrywkach. Z całej czwórki jedynie węgierski Veszprem nie wygrał Ligi Mistrzów mimo, że czterokrotnie był w wielkim finale, z czego trzy razy odkąd jest formuła Final Four.

Turniej finałowy Ligi Mistrzów rozgrywany jest od 2010 roku, a areną zmagań nieprzerwanie jest Lanxess Arena w Kolonii. Final Four sezonu 2021/22 odbędzie się w dniach 18-19 czerwca. Trofeum wywalczonego przed rokiem broni FC Barcelona. Co ciekawe skład uczestników tegorocznego turnieju finałowego jest taki sam, jak w sezonie 2014/15. Wówczas całe rozgrywki wygrała FC Barcelona pokonując w finale Veszprem 28:23, natomiast mistrzowie Polski zakończyli zmagania na najniższym stopniu podium (wygrana z THW Kiel 28:26).

Kielczanie rywala w półfinale Ligi Mistrzów poznają w najbliższy wtorek 24 maja. Tego samego dnia w Płocku dojdzie do meczu sezonu w męskiej PGNiG Superlidze, a stawką spotkania Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce będzie nie tylko mistrzostwo Polski, ale i awans do fazy grupowej Champions League, który najlepszy polski zespół ma zapewniony.