Spełniły zadanie. Polki nadal w grze o puchar

Reprezentacja Polski U-20 pokonała Kazachstan w mistrzostwach świata w Słowenii 38:27. O okazałym zwycięstwie zdecydowała druga połowa. O tym czy Polki obronią fotel lidera, zdecyduje spotkanie z Austrią.

Krzysztof Kempski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Reprezentacja Polski U-20 po przegranych w grupie H z Egiptem i Węgrami została wyeliminowana z głównej części mistrzostw świata w Słowenii. Przyszło jej walczyć o Puchar Prezydenta. Na początek tej fazy turnieju Biało-Czerwone zmierzyły się z Kazachstanem.

Faworytem były nasze panie. I to nie tylko przez fakt, że do tego spotkania zespół z Azji przystąpił w 12-osobowym składzie, z czego 2 były bramkarkami. Niestety, ekipa dowodzona z ławki przez Pawła Tetelewskiego długo nie mogła sobie poradzić i osiągnąć przewagi. Po 9 minutach przegrywała 2:5. Dopiero bramka Sary Szczukockiej coś zmieniła i na przerwę Polki zeszły wygrywając 17:14.

Skuteczność rzutów po naszej stronie była jednak do poprawy. Ledwie przekraczała 50 procent i była niewiele wyższa niż rywalek. Po zmianie stron reprezentantki naszego kraju od 41. minuty rywalizacji zaczęły wyraźnie dominować nad przeciwnikiem z Kazachstanu. Dużo zawdzięczać możemy bramkarkom. Tym razem zarówno Aleksandra Hypka, jak i Oliwia Suliga broniły na poziomie 35 procent. Wynik naprawdę przyzwoity.

Piłka ręczne z Azji wyglądały coraz gorzej w ataku. Zmęczenie narastało u nich z każdą chwilą. Ostatecznie tamten fragment wygraliśmy aż 15:6. Takiej postawy życzymy Biało-Czerwonym we wtorkowym starciu przeciwko Austriaczkom. Jeśli wygramy te zawody, utrzymamy fotel lidera w grupie IV. Spotkanie w Celje rozpocznie się o godzinie 10:30.