Sensacyjne rozstrzygnięcie w Puławach! Młody-gniewny bohaterem Gwardii Opole

Azoty Puławy doznały smaku goryczy porażki w PGNiG Superlidze. Zawodnicy trenera Roberta Lisa dość niespodziewanie na własnym parkiecie ulegli ambitnej Gwardii Opole 32:33.

Daniel Kordulski
akcja z meczu Azoty - Gwardia Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: akcja z meczu Azoty - Gwardia
Azoty na pierwsze prowadzenie wyszły w 6. minucie (3:2). Po raz kolejny dobrze spisywał się Wojciech Borucki, który z powodu kłopotów na tej pozycji stał się pierwszym golkiperem puławian. Na środku obrony gospodarzy fenomenalnie prezentował się Iwan Burzak, który co chwila wygarniał piłkę adresowaną na koło i uruchamiał szybkie kontry. W 17. min. zrobiło się już 12:6. Kilka chwil później swoje debiutanckie trafienie zaliczył skrzydłowy Kamil Konieczny.

Jeśli jesteśmy już przy tej pozycji, to rozgrywający Azotów często dobrze widzieli odpowiednio ustawionych kolegów, który skutecznie kończyli akcje. W Gwardii z dobrej stron pokazywał się debiutant Szymon Koc i biorący na siebie odpowiedzialność za zdobywanie goli Marek Monczka. Dzięki temu opolanie utrzymywali kontakt w rywalem. Nie dawało to jeszcze miejscowym powodów do niepokoju.

Tuż po przerwie po prostym błędzie wznowienia gry ze środka przez puławian i golu Gwardzistów zrobiło się tylko 20:19. Ten kontaktowy wynik był też sporą zasługą zmiennika doświadczonego bramkarza Adama Malchera - Mateusza Lelleka. Swoimi interwencjami trzymał dystans do Azotów. W 41. min. po karnym Zawadzkiego było 23:23. Koncert Lelleka trwał w najlepsze. A graczom z Lubelszczyzny grało się coraz trudniej.

W 43. min. po uderzeniu w twarz Andrzeja Widomskiego czerwoną kartkę zobaczył Burzak. Puławianie zostali z jednym obrotowym - Kelianem Janikowskim. Dwie akcje później po przechwycie i rzucie do pustej bramki Gwardia kwadrans przed końcem wyszła na prowadzenie. Widząc problemy w grze swojej drużyny o czas poprosił puławski trener Robert Lis. Z trybun dało się słyszeć pomruki niezadowolenia i głośne komentarze, a w końcu nieśmiałe gwizdy.

Jeszcze niespełna 6. min. przed końcem po drugim z rzędu golu weterana Mateusza Jankowskiego goście prowadzili 31:29. Za chwilę ten sam zawodnik wyłuskał piłkę puławianom. Słupek po karnym Ignacio Vallesa jeszcze zwiększył napięcie. Gwardia ostatnie minuty grała w dwuminutowym osłabieniu. Mimo to udało jej się dowieźć skromną wygraną do końcowej syreny, by potem odtańczyć taniec radości.