Świetna inicjatywa współgospodarzy. ME 2022 mają nie być tylko ulotnym wspomnieniem

Materiały prasowe / EHF EURO 2022 / Sadzenie drzew w Celje
Materiały prasowe / EHF EURO 2022 / Sadzenie drzew w Celje

Tyle posadzonych drzew, ilu uczestników listopadowych ME 2022 piłkarek ręcznych. Słowenia przed startem mistrzostw pokazała, że hasło "zrównoważony rozwój" to nie tylko słowa, ale również działania.

W tym artykule dowiesz się o:

Nadchodzące ME 2022 (4-20 listopada) szczypiornistek organizują trzy kraje - Słowenia, Macedonia Północna oraz Czarnogóra. Jednym z czterech miast, które gościć będzie w listopadzie piłkarki ręczne jest Celje. Handball na najwyższym poziomie zawita też do Podgoricy, Skopje oraz Lublany.

- Celje to miasto sportu, z którego jesteśmy bardzo dumni. Świetnie rywalizujemy w wielu dyscyplinach sportowych, a także zorganizowaliśmy szereg zawodów sportowych o międzynarodowej renomie. Piłka ręczna zadomowiła się w Celje i cieszymy się, że jesteśmy jednym ze współgospodarzy mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet - komentuje burmistrz miasta Celje, Bojan Srot.

Słowenia przed startem ME 2022 wyszła ze świetną inicjatywą. "W miejskim sadzie w Celje posadzono 16 drzew, aby za kilka lat największa kobieca impreza sportowa, jaką kiedykolwiek gościł nasz kraj, nie była tylko ulotnym wspomnieniem" - czytamy na oficjalnej stronie imprezy.

Swoje drzewo ma tym samym każdy uczestnik listopadowego turnieju, w tym także Polska, która będzie rywalizować w grupie D z Niemkami (5 listopada), Hiszpanią (7 listopada) i Czarnogórą (9 listopada).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach

- Pomysł sadzenia narodził się w zeszłym roku przed startem mistrzostw Europy U-21. Cieszę się, że powtarzamy ten akt w tym miejscu, tym razem w pamięci najlepszych europejskich drużyn piłki ręcznej kobiet - dodaje burmistrz, cytowany przez stronę EHF EURO 2022.

Słowenia pokazała tym samym, że zrównoważony rozwój to nie tylko słowa, ale działania. Zresztą ma być on podstawą dla każdego kolejnego organizatora wydarzeń sportowych w piłce ręcznej.

- Miesiące temu zastanawialiśmy się, jak sprawić, by konkurs był inny i zdecydowaliśmy, że będzie on oparty na dwóch filarach - wzmocnieniu pozycji kobiet i zrównoważonym rozwoju w najszerszym tego słowa znaczeniu - zdradza Franjo Bobinac, prezes Słoweńskiego Związku Piłki Ręcznej.

Czytaj także:
Dwa oblicza Polek w ostatnim teście przed ME 2022
Norwegowie kontynuują budowę potęgi. Dwa nazwiska na celowniku

Komentarze (0)