Lepiej na wyjazdach niż u siebie. Wyraźna porażka EKS Startu Elbląg

Nie udało się drużynie EKS Startu Elbląg sięgnąć po kolejne punkty w PGNiG Superlidze Kobiet. Ekipa Romana Monta musiała we wtorek uznać u siebie wyższość Galiczanki Lwów.

Małgorzata Boluk
Zawodniczki EKS Startu Elbląg Materiały prasowe / Marcin Gadomski / EKS Start Elbląg / Zawodniczki EKS Startu Elbląg
Póki co w tym sezonie własne mury podopiecznym Romana Monta nie pomagają. EKS Start Elbląg ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i wszystkie zostały odniesione... na wyjazdach.

Elblążanki poniosły we wtorek drugą, domową porażkę. Tym razem z Galiczanką Lwów, która wyraźnie przyspieszyła w końcówce pierwszej połowy i zeszła na przerwę z bezpieczną przewagą. To zasługa skutecznych Tetiany Poliak oraz Mariany Markiewicz, które zdobyły w tym meczu łącznie 17 bramek, czyli dokładnie połowę całego dorobku drużyny z Ukrainy.

Gospodynie próbowały wrócić do meczu, szukały gry z obrotową Nikolą Głębocką i starały się grać do pewnej piłki (17:19 w 33'), ale szczypiornistki ze Lwowa nie pozostawiły tego bez odpowiedzi i wkrótce odbudowały wcześniejszy dystans. Mało tego - jeszcze zdołały go powiększyć, wykorzystując błędy miejscowych.

Po kolejnym celnym trafieniu Mariany Markiewicz drużyna gości prowadziła już różnicą siedmiu bramek i utrzymała taką przewagę do ostatniego gwizdka sędziów. A to wszystko przy wsparciu sporej grupy kibiców z Ukrainy.

- Wykonaliśmy dobrze swoją pracę. Dużą niespodzianką było dla nas to, że na mecz przyszło tak dużo kibiców z Ukrainy i to jeszcze poniosło naszą grę. Bardzo się cieszymy, że przychodzą oni na mecze i oglądają piłkę ręczną - cieszy się trener Galiczanki Lwów, Witalij Andronow.

EKS Start Elbląg - Galiczanka Lwów 27:34 (14:18)

EKS: Hypka, Ciąćka - Dworniczuk 3, Gęga 3, Stefańska, Knezevic, Kostuch 2, Weber 6, Zabielne 2, Głębocka 5, Costa Pereira 2, Stapurewicz 4, Tarczyluk.