Jubileusz i wielkie plany. Czarnogóra gotowa na ME 2022

Czarnogóra jest już pełni gotowa na ME 2022 piłkarek ręcznych. Współgospodynie imprezy przed startem mistrzostw rozegrały towarzyski dwumecz ze Słowacją i mogą być zadowolone z osiągniętych rezultatów.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Bojana Popović, trenerka reprezentacji Czarnogóry piłkarek ręcznych Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Bojana Popović, trenerka reprezentacji Czarnogóry piłkarek ręcznych
Dla drużyny Bojany Popović ostatnim akcentem przed startem mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet były dwa mecze kontrolne ze Słowacją. Oba pojedynki zakończyły się bezproblemowym zwycięstwem ekipy z Bałkanów, która za cel stawia sobie zajęcie pierwszego miejsca w grupie D (Polska, Czarnogóra, Niemcy, Hiszpania) ME 2022.

EHF EURO 2022 (4-20 listopada) organizują Słowenia, Macedonia Północna oraz właśnie Czarnogóra. Rywalki Polek liczą na to, że kibice będą ich ósmym zawodnikiem.

- Wszyscy czują dobrą energię. Własne boisko jest atutem, jeśli hala jest pełna i mam szczerą nadzieję, że tak będzie, mimo że bilety są drogie. Zapraszam każdego, kto jest w stanie nam pomóc i być naszym wsparciem - zaapelowała w rozmowie dla Czarnogórskiego Związku Piłki ręcznej, trenerka Bojana Popović.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siatkarz romantyk. Taką niespodziankę sprawił partnerce

- Dobrze się przygotowałyśmy do mistrzostw. Wierzę w swoją drużynę, będziemy walczyć. Pierwszy mecz jest bardzo ważny, jestem przekonana, że odniesiemy sukces. Ważne jest, aby jak najwięcej fanów przyszło nas wspierać i było naszym ósmym graczem - dodała skrzydłowa Ivona Pavicević.

Co ciekawe, Złote Lwice w tym roku obchodzą jubileusz (10 lat od zdobycia tytułu mistrza Starego Kontynentu) i będą chciały zajść w mistrzostwach Europy jak najdalej. Medal byłby spełnieniem najskrytszych marzeń.

Czarnogóra przed ME 2022:

Czarnogóra - Słowacja 37:20 (22:12)
Czarnogóra - Słowacja 33:24 (18:14)

Skład Czarnogóry:

Bramkarki: Marta Batinović, Marina Rajcić, Ljubica Nenezić.
Skrzydłowe: Jovanka Radicević, Nina Bulatović, Ivona Pavicević, Nada Kadović.
Rozgrywające: Andrijana Popović, Milena Raicević, Durdina Jauković, Matea Pletikosić, Itana Grbić, Durdina Malović, Natasa Corović, Ilda Kepić.
Obrotowe: Tatjana Brnović, Ema Alivodić, Ivana Godec.

Na liście rezerwowych zawodniczek znalazły się Dijana Ujkić i Katarina Dzaferović.

Czytaj także:
Dwa oblicza Polek w ostatnim teście przed ME 2022
Norwegowie kontynuują budowę potęgi. Dwa nazwiska na celowniku

Czy Czarnogóra wygra grupę D?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×