Złe informacje dla Polek. Z Hiszpanią o być albo nie być

Reprezentacja Czarnogóry pokonała Niemcy 29:25 i tym samym zapewniła sobie grę w głównej fazie ME 2022 piłkarek ręcznych. To zła informacja dla Polek, które muszą pokonać Hiszpanki, bowiem porażka będzie oznaczać koniec marzeń o awansie.

Jakub Fordon
Marina Rajcić Materiały prasowe / EHF EURO 2022 / Na zdjęciu: Marina Rajcić
Po tym, jak Czarnogórki okazały się lepsze od Hiszpanek, a Niemki od Polek wiadome było, że ich bezpośrednie starcie w drugiej kolejce fazy grupowej zapewni jednej z drużyn awans do głównej rundy. Najlepszym wynikiem dla naszej kadry byłoby zwycięstwo reprezentacji Niemiec.

Już w pierwszych minutach u Niemek zawodziła skuteczność. Po tym, jak wyszły na prowadzenie 3:1 nie mogły znaleźć sposobu na bramkarkę Czarnogóry. W efekcie rywalki odskoczyły na trzy "oczka" (6:3). Przewaga ta utrzymała się do samego końca pierwszej połowy.

Udany początek naszych zachodnich sąsiadek pozwolił im na doprowadzenie do remisu. Ponownie jednak trzy trafienia z rzędu zanotowała Czarnogóra, która później powtórzyła te serię i uzyskała największe prowadzenie w tym spotkaniu (28:23).

Na nic zdały się dwie bramki rzucone w krótkim odstępie czasu przez Niemki w samej końcówce meczu. To Czarnogórki zadały decydujący cios i ostatecznie triumfowały 29:25.

Tym samym w poniedziałek Czarnogóra wygrała drugi mecz na ME 2022 i zapewniła sobie grę w kolejnej fazie turnieju. To bardzo zła informacja dla Polek, bowiem porażka w starciu z Hiszpanią będzie oznaczać koniec marzeń o awansie.

Niemcy - Czarnogóra 25:29 (12:15)