W grupie C pozostała już tylko jedna niewiadoma

Francja nie dała najmniejszych szans Rumunii zwyciężając 35:21 w drugiej kolejce rundy wstępnej ME 2022 piłkarek ręcznych. W grupie C Trójkolorowe oraz Holandia są już pewne gry w kolejnej fazie. Niewiadomą pozostaje, kto do nich dołączy.

Jakub Fordon
szczypiornistki reprezentacji Francji PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: szczypiornistki reprezentacji Francji
Holandia zapewniła sobie awans do kolejnej fazy ME 2022 po tym, jak rozgromiła Macedonię. Wcześniej zespół ten okazał się minimalnie lepszy od Holandii.

Taką samą drogą mogła pójść Francja, która również nie miała żadnych problemów z Macedonią. Do starcia z Rumunią podchodziła w roli faworyta.

Początek spotkania był wyrównany, jednak od początku na minimalnym prowadzeniu były Francuzki. Rywalki kilkukrotnie doprowadzały do remisu, ale ani razu nie wyszły na prowadzenie. Przy wyniku 7:7 Rumunki zacięły się w ataku, a to wykorzystały ich przeciwniczki odskakując na cztery trafienia (11:7). Ostatecznie Trójkolorowe zeszły na przerwę z przewagą sześciu bramek (17:11).

W II połowie koncert faworytek trwał w najlepsze. Nie potrzebowały one dużo czasu, aby uzyskać dwucyfrowe prowadzenie (25:16). Wyższy bieg wrzuciły jeszcze w końcówce, gdzie cztery razy z rzędu pokonali bramkarkę Rumunek i ostatecznie zwyciężyły z olbrzymią przewagą (35:21).

Tym samym w grupie C pozostała już tylko jedna niewiadoma. Bezpośrednie starcie Rumunii z Macedonią zadecyduje o tym, która reprezentacja dołączy do Francji i Holandii. Oba te zespoły mają już zapewnioną grę w rundzie głównej tego turnieju. Między sobą rozstrzygną w środę kwestię pierwszego miejsca.

Rumunia - Francja 21:35 (11:17)