Dwie odmienne połowy w skandynawskim meczu

Skandynawskie starcie zadecydowało o tym, która drużyna wygra grupę B. W spotkaniu tym triumfowała Dania (25:23), ale to Szwecja zajęła pierwsze miejsce przez lepszy bilans. To zaskakujący rezultat biorąc pod uwagę pierwszą połowę tego meczu (13:5).

Jakub Fordon
Kathrine Brothmann Heindahl (Dania) Materiały prasowe / EHF EURO 2022 / Na zdjęciu: Kathrine Brothmann Heindahl (Dania)
Po tym, jak Słowenia pokonała Serbię wiadome było, że oprócz pierwszej z wymienionych reprezentacji w kolejnej fazie turnieju wystąpi Dania oraz Szwecja. Kwestią sporną pozostawały końcowe miejsca w grupie B.

Po 14. minutach Szwedki miały na swoim koncie zaledwie... jedno trafienie. Rywalki po tym okresie czasu prowadziły 6:1, głównie za sprawą Trine Ostergaard. Niemoc przełamała Nathalie Hagman, ale czarne demony szybko powróciły.

Carin Stromberg zdobyła czwartą bramkę dla swojego zespołu w 21. minucie. Kolejne trafienie dla Szwecji zanotowała Elin Hansson, po którym rozległa się syrena oznaczająca przerwę. Z olbrzymim prowadzeniem zeszły na nią szczypiornistki Danii (13:5). Katem rywalek okazała się Emma Friis, która w pierwszej połowie siała spustoszenie.

Po przerwie rozpoczęła się pogoń Szwedek, jednak przewaga topniała dopiero w końcówce. Na dwie minuty przed końcem Dania prowadziła 25:20 i mogła być pewna zwycięstwa. Trzy trafienia z rzędu zanotowały ich rywalki, ale w końcowym wyniku nie zmieniły one nic.

Jednak kluczowe okazały się w tabeli grupy B. Dzięki nim Szwecja zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu mając minimalnie lepszy bilans bramkowy niż Dania. Po zwycięstwie drugiej z wymienionych drużyn pewne było to, że zmagania na trzeciej lokacie zakończy Słowenia.

Dania - Szwecja 25:23 (13:5)

Przeczytaj także:
Reprezentacja Polski pokazała, jak szybko wyciąga wnioski
To spotkanie może dać Polkom awans. Sprawdź, kiedy kolejny mecz rozegrają Biało-Czerwone