Pierwsze decyzje kadrowe w Opolu. Trwają kluczowe rozmowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Jurecki (w środku)
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Jurecki (w środku)
zdjęcie autora artykułu

Gwardia Opole szykuje skład na nowy sezon. Wiadomo, że na ławce usiądzie Bartosz Jurecki. Klub stara się zatrzymać dwóch liderów.

Najistotniejsza zmiana zaszła na ławce, po dziewięciu latach z Gwardii odejdzie Rafał Kuptel. Trener, który doprowadził opolan do brązowego medalu Superligi, jest łączony z pracą w reprezentacji, choć przyszłość obecnego selekcjonera Patryka Rombla nie jest jeszcze przesądzona.

Pierwszą decyzją było zatrudnienie nowego szkoleniowca. Zostanie nim Bartosz Jurecki, były reprezentant Polsku po sezonie 2022/23 opuści Piotrkowianina. Jeśli chodzi o skład na kolejne rozgrywki, to priorytetem jeszcze zatrzymanie dwóch dotychczasowych liderów. Kontrakty Adama Malchera i Mateusza Jankowskiego wygasają po sezonie - symbole Gwardii nadal odgrywają ważną rolę w zespole, szczególnie drugi z nich ma za sobą świetną rundę jesienną.

Na razie klub zadecydował jedynie o pożegnaniu z Maciejem Fabianowiczem. Władze ogłosiły już lewoskrzydłowemu, że po sezonie 2022/23 będzie musiał sobie szukać nowego pracodawcy.

Nim dojdzie do kluczowych ustaleń, niepokój w Opolu wprowadziła kontuzja Andrzeja Widomskiego. Reprezentant Polski uszkodził bark i nie wiadomo, kiedy będzie zdolny do gry. 19-latek zapracował na tytuł rewelacji rozgrywek w debiutanckim sezonie w Superlidze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo pękał ze śmiechu. Wszystko przez tego chłopczyka

ZOBACZ: Hansen spełnia dziecięce marzenia Francuzi przerwali szwedzki sen

Źródło artykułu: WP SportoweFakty