Piorunująca końcówka sezonu. Już siódma wygrana z rzędu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Aleksandra Zimny, rozgrywająca Eurobudu JKS Jarosław

Młyny Stoisław zakończyły sezon zasadniczy przegraną z Eurobudem JKS Jarosław. Koszalinianki walczyły jednak do samego końca, ale zmarnowały akcję na zwycięstwo. Skończyło się rzutami karnymi, w których lepsze były przyjezdne.

Młyny Stoisław walczyły na koniec sezonu zasadniczego o to, by przynajmniej utrzymać się na 8. lokacie przed kolejną fazą rozgrywek w PGNiG Superlidze Kobiet. Ten kolejny etap to walka w grupie spadkowej. Koszalinianki ostatecznie przegrały po rzutach karnych i mogą zostać wyprzedzone przez beniaminka z Gniezna.

Początkowo niewiele wskazywało, aby miało zakończyć się takim wynikiem. Podopieczne Jarosława Knopika zaczęły od stanu 6:1. Nie przeszkodziła im w tym kara dla Barbary Choromańskiej. Dobrą dyspozycję gospodynie kontynuowały nawet po przerwie na żądanie Michała Kubisztala.

Eurobud JKS przez 21 minut gry na parkiecie miał na koncie jedynie 3 trafienia. Mogło być ich więcej, ale ani Małgorzata Trawczyńska, ani Karolina Mokrzka nie potrafiły zamienić rzutu karnego na bramkę. Dużo zmieniła dyspozycja Aleksandry Zimny. To był jej jeden z najlepszych występów w tym sezonie. Co ciekawe, ona ustaliła wynika do przerwy, jak i na koniec zawodów.

Ta bramka kończąca mecz była w jej wykonaniu zdecydowanie cenniejsza. Dała bowiem jarosławiankom remis i możliwość walki przynajmniej o 2 punkty. Emocje w końcówce sięgały zenitu. Młyny na nieco ponad minutę do końca wygrywały 22:20. Trafienie kontaktowe zaliczyła Aleksandra Dorsz, ale nadal ostatnie słowo mogło i powinno należeć do koszalinianek.

Doskonale zdawał sobie z tego sprawę Knopik. Poprosił o czas, ustawił akcję. Piłka przy grze pasywnej ostatecznie trafiła do Hanny Rycharskiej. Obrotowa oddała celny rzut, ale przekroczyła linię pola bramkowego i nie został on uznany. Kropkę nad "i" postawiła Zimny. W rzutach karnych błędy popełniły: niezawodna dotąd Anna Mączka oraz Gabriela Urbaniak. Dla Eurobudu była to już siódma wygrana z rzędu.