Zmiany w Torus Wybrzeżu. Kolejny junior dołączył do drużyny

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeże Gdańsk
WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeże Gdańsk
zdjęcie autora artykułu

Uraz odniesiony podczas meczu z Orlen Wisłą Płock wykluczy do końca sezonu Wiktora Tomczaka. I tak młody zespół Torus Wybrzeża Gdańsk chce stawiać na młodzież. Sztab szkoleniowy włączył do kadry kolejnego wychowanka.

Aktualnie Torus Wybrzeże Gdańsk gra o czwarte miejsce w PGNiG Superlidze. Fani szczypiornistów Wybrzeża czekali na taki sezon od przełomu wieków, gdy poprzednik obecnego klubu dwa razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski. Gdańszczan nie omijają jednak kontuzje. Przykra sprawa spotkała w ostatniej kolejce Wiktora Tomczaka. Prawoskrzydłowy Torus Wybrzeża w meczu z Orlen Wisłą, gdy płocczanie mieli już wysoką przewagę, upadł na boisko i zszedł z niego przy pomocy kolegów. Tomczak jest już po zabiegu chirurgicznym, gdyż zerwał więzadło rzepki. Gdańszczanie zdecydowali się dokooptować do kadry kolejnego młodego zawodnika. W ostatnich tygodniach szansę debiutu otrzymali już bramkarz Mateusz Syga i Paweł Miklikowski grający na prawym skrzydle. Teraz dołączył do nich Tomasz Kiejdo. 17-latek pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w UKS Siódemka Osowa, a od sezonu 2018/19 gra w młodzieżowych zespołach Wybrzeża. - Chcemy stawiać na młodych zawodników. Cały projekt szkolenia w naszym klubie jest jednym ciałem i zakłada, że zawodnicy rozwijający się w zaplanowanym procesie szkolenia, będą systematycznie dołączać do pierwszego zespołu - powiedział Jakub Bonisławski, trener Torus Wybrzeża Gdańsk.

Tomasz Kiejdo będzie miał okazję do debiutu w sobotę, 22 kwietnia. O godzinie 17:00 Torus Wybrzeże podejmie Piotrkowianina.

Czytaj także:  Orlen Wisła wciąż nieuchwytna Reprezentant Czech w Ostrowie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty