Nowy rozdział w polskiej piłce ręcznej. Zmiana szyldu w Superlidze

Po latach zmiana sponsora tytularnego rozgrywek Superligi piłkarzy i piłkarek ręcznych. Od sezonu 2023/24 w nazwie pojawi się ORLEN.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Reprezentantki Polski K2002 Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Reprezentantki Polski K2002
Dotychczas głównym sponsorem była firma PGNiG, która od ponad dekady wspierała polską piłkę ręczną. Od nadchodzącego sezonu rozgrywki przyjmą nazwę ORLEN Superligi. Kontrakt został podpisany na trzy lata.

Na mocy nowej umowy, marka ORLEN, oprócz obecności w nazwie rozgrywek będzie eksponowana na strojach meczowych wszystkich klubów, parkietach, bandach LED i statycznych podczas 349 meczów najwyższego szczebla rozgrywek męskiej i kobiecej piłki ręcznej w Polsce. Ekspozycja marki koncernu pojawi się również w transmisjach telewizyjnych i internetowych oraz w mediach digitalowych ORLEN Superligi i klubów, takich jak strony www, aplikacja mobilna oraz media społecznościowe.

– ORLEN to największa firma multienergetyczna w tej części Europy. Budujemy silną, globalną markę nie tylko realizując duże programy inwestycyjne, ale także wspierając najbardziej popularne dyscypliny sportu w Polsce, jedną z nich jest bez wątpienia piłka ręczna. Dlatego po połączeniu z PGNiG podjęliśmy decyzję, że będziemy kontynuować sponsoring tytularny tych rozgrywek i w ramach Grupy ORLEN pozostaniemy partnerem Superligi. Polskie kluby to liczące się zespoły w europejskich rozgrywkach, a w zbliżającym się sezonie po raz pierwszy w historii aż pięć z nich zagra w fazach grupowych dwóch najważniejszych rozgrywek na kontynencie. Liczymy na to, że nowy sezon przyniesie jak najwięcej sukcesów - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

Podpisanie umowy pomiędzy ORLEN i Superligą to efekt optymalizacji polityki sponsoringowej w Grupie ORLEN po zrealizowanych akwizycjach w ramach multienergetycznego koncernu. Już od 2010 roku polską piłkę ręczną na wielu płaszczyznach wspierało PGNiG z Grupy ORLEN, poprzez sponsoring juniorskich i seniorskiej kadry narodowej kobiet i mężczyzn. Sponsor był zaangażowany również w powstanie i rozwój Superligi (2016 r.) oraz Superligi Kobiet (2019 r.). Droga obrana wiele lat temu zaowocowała sukcesami klubów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek. Teraz wsparcie to będzie kontynuowane przez ORLEN.

- Jesteśmy dumni, że tak silny i stabilny partner nadal będzie wspierać rozwój ligowych rozgrywek piłki ręcznej i dostrzega przy nich potencjał promocyjny dla marki ORLEN. To dla nas dowód zaufania i potwierdzenie dobrze wykonywanej pracy. To strategiczne partnerstwo umożliwi dalsze podnoszenie wartości rozgrywek, zarówno w wymiarze sportowym jak i organizacyjno-marketingowym. Jestem przekonany, że czeka nas mnóstwo niesamowitych sportowych emocji w trakcie meczów szczypiornistek i szczypiornistów - powiedział Piotr Należyty, Prezes Zarządu Superligi sp. z o.o.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Dzieci Kardashian oszalały. Gwiazdor spełnił ich marzenie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×