AWS Energa Szczypiorno Kalisz musi się uzbroić w cierpliwość

AWS Energa Szczypiorno Kalisz i EKS Start Elbląg rozpoczęły nowy sezon w Orlen Superlidze od trzech porażek. Szybciej przełamały się zawodniczki Romana Monta. Beniaminek marzenia o pierwszych punktach musi przełożyć na później.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Zawodniczki SWWS Energa Szczypiorno Kalisz Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Zawodniczki SWWS Energa Szczypiorno Kalisz
W składzie tegorocznego beniaminka z Kalisza znajdziemy naprawdę solidne zawodniczki, ale jak na razie punktów na koncie AWS Energa Szczypiorno jeszcze nie ma. Drużyna z województwa wielkopolskiego jest jedyną ekipą w Orlen Superlidze, która w tym sezonie nie wywalczyła żadnych "oczek".

Nie ulega wątpliwości, że zespół Łukasza Kobusińskiego potrzebuje jeszcze trochę czasu na zgranie się i pokazanie pełni potencjału. Pierwszy kwadrans wyglądał w wykonaniu gospodyń spotkania jednak naprawdę dobrze. Kaliszanki "trzymały" wynik i mecz toczył się wówczas bramka za bramkę.

Później inicjatywę przejęły elblążanki, gdy przypomniała o sobie w ataku Vitoria Macedo (10:14 w 23'). Po stronie miejscowych wyróżniała się z kolei Paulina Kucharska, ale to szczypiornistki Romana Monta schodziły do szatni na przerwę w lepszych nastrojach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

Po zmianie stron zmąciła je nieco Kinga Stanisławczyk, która zdobyła dwie bramki z rzędu, ale później tym samym odpowiedziała Weronika Weber i dystans powrócił do wcześniejszych rozmiarów. Kaliszanki grały w kratkę i dobry fragment niebawem przeplatały tym gorszym, co odbijało się na rezultacie.

I odbiło się także w ostatnim kwadransie zawodów, gdy elblążanki ruszyły z kolejną serią (20:27 w 52'), która sprawiła, że komplet punktów miały już w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Coś zdziałać starały się jeszcze Kinga Stanisławczyk i Paulina Kucharska, straty stopniały do czterech bramek, ale zryw nadszedł za późno.

EKS Start Elbląg, który ma ambicje, żeby w tym sezonie grać w grupie mistrzowskiej, zachował na ostatniej prostej spokój i zainkasował w sobotę pierwsze punkty. MVP meczu została wybrana Weronika Weber, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz otrzymała Palina Kukharchyk.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - EKS Start Elbląg 26:32 (14:17)

AWS: Falińska, Kukharchyk - Pilitowska 4, Zamyshliak, Stanisławczyk 7, Miłek, Wilczek 2, Kucharska 9, Kaczmarek 2, Borysławska 2.
Karne: 3/4
Kary: 4 min.

EKS: Ciąćka, Radojcic - Bancilon 1, Dworniczuk, Owczarek 1, Wołoszyk 4, Weber 7, Kuźmińska, Głębocka, Grabińska 1, Pahrabitskaya 4, Stapurewicz 6, Tarczyluk 2, Macedo 6.
Karne: 2/2
Kary: 10 min.

Czytaj także:
Co za mecz! Mistrzowie Polski z imponującym zwycięstwem
Ciąg dalszy kłopotów. Orlen Wisła bez przełomu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×