Ta minuta trwała długo. Polki walczyły do upadłego [WIDEO]

Reprezentantki Polski bardzo długo walczyły o zdobycie prowadzenia w meczu mistrzostw świata z Serbią. Kiedy już się to udało, trzeba było ofiarnie bronić skromnej zaliczki.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Mecz mistrzostw świata: Polska - Serbia Twitter / Viaplay Sport Polska / Mecz mistrzostw świata: Polska - Serbia
Polska odniosła w czwartek trzecie zwycięstwo w MŚ 2023 kobiet. Za Biało-Czerwonymi wygrane z Iranem, Japonią oraz Serbią. Zadanie w rywalizacji z przeciwnikiem z Bałkanów było trudniejsze niż można było spodziewać się jeszcze przed jej rozpoczęciem. Mecz zakończył się wynikiem 22:21.

Polki skomplikowały sobie zadanie na własne życzenie. W złym stylu rozpoczęły mecz i poniosły stratę, której odrobienie zajęło prawie całe spotkanie. Na szczęście, nie zabrakło czasu na dogonienie przeciwniczek, a następnie zapewnienie sobie jednobramkowego zwycięstwa.

W ostatniej minucie meczu Serbia miała posiadanie piłki i szansę na doprowadzenie do remisu. Po rzucie Polki blokowały, a następnie powalczyły o przechwycenie piłki najpierw blisko linii bocznej boiska, a następnie w parterze pod naciskiem przeciwniczki. Ostatecznie Biało-Czerwone poradziły sobie, co wywołało sporo krzyku radości w hali.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz tylko patrzył, jak leci piłka. Co za gol!

Polska zachowała szansę na awans z grupy do ćwierćfinału. Zadanie pozostaje trudne, a do walki o wejście do najlepszej ósemki dojdzie w meczach z Dunkami oraz Rumunkami.

Zobacz udaną obronę Polek w końcówce meczu z Serbkami:

Czytaj także: Ważne zwycięstwo Wisły. Jest jeszcze nadzieja
Czytaj także: Chorwacja podniosła się po falstarcie w mistrzostwach świata

Czy Polska awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×