MŚ: Niemki walczyły, ale powrotu nie było

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / IHF / Mecz MŚ 2023 Niemcy - Czechy
Materiały prasowe / IHF / Mecz MŚ 2023 Niemcy - Czechy
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Niemiec walczyła z Holandią o 5. miejsce na MŚ w piłce ręcznej kobiet 2023. Po pierwszej połowie nasze zachodnie sąsiadki przegrywały aż 7:16 i ostatecznie uległy rywalkom 26:30. 7. lokatę zajęły z kolei Czeszki.

Zarówno reprezentacja Niemiec, jak i Holandii odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet 2023. Pierwsza z wymienionych ekip musiała uznać wyższość Szwecji, z kolei druga Norwegii.

Ostatecznie oba zespoły zmierzyły się w rywalizacji o 5. miejsce. Faworytem tego pojedynku była reprezentacja Holandii i to ona kontrolowała ten mecz. Po pierwszej połowie było 16:7, w drugiej Niemki odrobiły część strat, by ostatecznie przegrać 26:30.

Z kolei w walce o 7. pozycję doszło do pojedynku reprezentacji Czech z Czarnogórą. Pierwsza z wymienionych drużyn w ćwierćfinale okazała się słabsza od Francji, z kolei drugą ograła Dania.

W bezpośrednim pojedynku faworytem były Czarnogórki i to one lepiej rozpoczęły to spotkanie, ponieważ po pierwszej połowie prowadziły 14:10. Dystans ten utrzymał się także po syrenie końcowej (28:24).

MŚ 2023 kobiet:

Mecz o 5. miejsce:

Reprezentacja Niemiec kobiet - Reprezentacja Holandii kobiet 26:30 (7:16)

Mecz o 7. miejsce:

Reprezentacja Czech kobiet - Reprezentacja Czarnogóry kobiet 24:28 (10:14)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: o Polaku wciąż pamiętają. Zapisał się w historii klubu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty