Zagłębie zaskoczyło. Dwadzieścia minut kar i... wysoka wygrana

MKS Zagłębie Lubin przez dwadzieścia minut musiało grać w osłabieniu, ale i tak zdołało sięgnąć w niedzielę po komplet punktów. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała w Orlen Superlidze z wyżej notowaną Grupą Azoty Unią Tarnów.

Małgorzata Boluk
Piotr Rutkowski w akcji Materiały prasowe / Orlen Superliga / Michał Stańczyk / Cyfrasport / Piotr Rutkowski w akcji
Niedzielny mecz był dla obu ekip szansą na to, żeby wrócić na ścieżkę zwycięstw. Grupa Azoty Unia Tarnów w ostatnich seriach przegrała z Industrią Kielce i dość niespodziewanie musiała uznać wyższość graczy Zepter KPR Legionowo, a MKS Zagłębie Lubin poniosło porażki z Energą MKS Kalisz i Górnikiem Zabrze.

Ekipa z Dolnego Śląska miała jeszcze dodatkową motywację w postaci zrewanżowania się tarnowskiej drużynie za domową przegraną w pierwszej rundzie rozgrywek. Przypomnijmy, że w październiku Grupa Azoty Unia zainkasowała w Lubinie komplet punktów.

Każdy, kto w pojedynku pomiędzy dziewiątą i dwunastą drużyną Orlen Superligi spodziewał się emocji, srogo się w niedzielę zawiódł. Spotkanie w Arenie Jaskółka miało wyrównany przebieg jedynie przez pierwsze dziesięć minut.

Na początku drugiego kwadransa zawodów MKS Zagłębie Lubin zaliczyło znakomity fragment, który był kluczowy dla losów spotkania. Zespół Tomasza Kozłowskiego zdobył sześć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną (5:11 w 25') i nie pozwolił miejscowym w końcówce pierwszej połowy na skrócenie dystansu.

Przerwa nie wybiła Miedziowych z rytmu. Lubińska "siódemka" mogła liczyć w ataku na Piotra Rutkowskiego i po zmianie stron szybko powiększyła prowadzenie do dziesięciu bramek (13:23 w 39'). Ekipie gości nie przeszkadzała nawet częsta gra w osłabieniu.

Z biegiem czasu rywalizacja na parkiecie w Tarnowie wyrównała się i Grupa Azoty Unia do bramki Miedziowych trafiała regularnie, ale MKS Zagłębie Lubin nie pozostawiało tego bez odpowiedzi i utrzymywało wysoką przewagę. I tak do ostatniego gwizdka sędziów, po którym cieszyło się z bardzo pewnej wygranej.

MVP meczu został wybrany Piotr Rutkowski, który zdobył siedem bramek w dziewięciu próbach. Rozgrywający lubińskiego klubu zaliczył w niedzielnym meczu również pięć asyst.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MKS Zagłębie Lubin 26:34 (9:15)

Unia: Wysocki, Małecki - Zdobylak 4, Wątroba 1, Sanek 5, Podsiadło 8, Małek 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski, Słupski 2, Parovinchak, Sikora, Mrozowicz.