Ten transfer był konieczny. MKS FunFloor Lublin z nową skrzydłową

- Poszukaliśmy rozwiązania na rynku transferowym i wierzę, że znaleźliśmy najlepsze z możliwych - ocenił prezes Tomasz Lewtak. Władze MKS FunFloor Lublin sprowadziły do klubu turecką skrzydłową z doświadczeniem w Lidze Mistrzyń.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Beyza Irem Turkoglu Materiały prasowe / MKS FunFloor Lublin / Na zdjęciu: Beyza Irem Turkoglu
W obecnym sezonie w MKS FunFloor Lublin o jakość na lewym skrzydle miały zadbać Oktawia Płomińska i Julia Pietras, ale druga z wymienionych doznała w styczniu poważnej kontuzji, która wykluczyła ją z ligowych i europejskich rozgrywek. Władze klubu wiedziały, że muszą zareagować i sprowadzić na tę pozycję wartościową zawodniczkę.

Nie było łatwo, ale ekipie z Koziego Grodu udało się zakontraktować 27-letnią Beyzę Irem Turkoglu, która może pochwalić się sporym doświadczeniem w Lidze Mistrzyń i EHF European League. Reprezentantka Turcji przez dwa lata grała w duńskim Team Esbjerg (2021-2023), a następnie zdecydowała się na powrót do swojego kraju i zasiliła Konyaalti BSK. Wcześniej broniła również barw Kastamonu Belediyesi GSK i Yenimahalle.

- Wzmacnianie klubu w trakcie sezonu to niezwykle trudne zadanie. Biorąc pod uwagę nasze ambicje, nie chcieliśmy uzupełniać drużyny szczypiornistkami bez doświadczenia na najwyższym poziomie. Sprowadziliśmy reprezentantkę Turcji z doświadczeniem w Lidze Mistrzyń - rozpoczął Tomasz Lewtak.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

- Wierzę, że Beyza Irem Turkoglu zagwarantuje nam jakość, jakiej oczekujemy. Kontuzje nas nie oszczędzają, lecz nie chcemy szukać wymówek. Poszukaliśmy rozwiązania na rynku transferowym i wierzę, że znaleźliśmy najlepsze z możliwych - ocenił prezes w rozmowie dla klubowych mediów.

- Bardzo liczymy na to, że na pozycji lewego skrzydła będziemy mieć już pełny skład. Uważam, że sprowadzenie skrzydłowej z Turcji to bardzo dobry ruch zarządu klubu. Ściągnięcie do zespołu tak doświadczonego gracza pomoże drużynie. Mam nadzieję, że Beyza wniesie dużo do naszej ekipy. Pozyskanie takiej zawodniczki w środku sezonu nie było proste. Z tego względu należą się duże ukłony dla zarządu - dodała trener Edyta Majdzińska.

Beyza Irem Turkoglu podpisała z lubelskim klubem półroczny kontrakt.

Czytaj także:
Kolejny popis Orlen Wisły. Dwudzieste zwycięstwo w sezonie
Co za odmiana. Walczyły o utrzymanie, a już są w grupie mistrzowskiej

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×