Znamy pierwszego uczestnika Final Four Orlen Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w meczu KGHM Chrobry - Piotrkowianin. Głogowianie wygrali w środę 31:28 i jako pierwszy zespół awansowali do Final Four Orlen Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski
kibice Chrobrego Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: kibice Chrobrego
W ostatniej kolejce Orlen Superligi zarówno zespół z Głogowa, jak i z Piotrkowa Trybunalskiego przegrały swoje mecze. KGHM Chrobry miał jednak dużo trudniejsze zadanie, gdyż mierzył się z Azotami Puławy. Piotrkowianin przegrał natomiast wyraźnie z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

W środowym meczu Orlen Pucharu Polski decydującym o awansie do Final Four od początku skuteczni byli goście, którzy po bramce Krzysztofa Żyszkiewicza prowadzili w 7 minucie już 4:1. Wróciły jednak stare demony Piotrkowianina, który w krótkim czasie roztrwonił całą przewagę.

Na boisku panował zespół Chrobrego, który w ciągu 16 minut rzucił 12 bramek tracąc zaledwie 3, a gdy trafił do bramki rywala bramkarz Marcel Ziemiak, było już 18:11. Różnica na boisku była aż nadto widoczna i wiele nie zmieniły dwie bramki rzucone przez przyjezdnych w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Po zmianie stron zawodnicy z centralnej Polski powoli, ale konsekwentnie kontynuowali odrabianie strat i nie stanęli na boisku jak w ostatnim meczu w Gdańsku. Gdy na 8 minut przed końcem, karnego wykorzystał Marcin Szopa, gospodarze prowadzili już tylko 26:23 i kwestia awansu była sprawą otwartą. W kluczowym momencie podopieczni Witalija Nata zdołali jednak odzyskać kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrali 31:28.

KGHM Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:28 (18:13)

KGHM Chrobry: Stachera, Ziemiak 1 - Skiba 7, Jamioł 5, Grabowski 4, Strelnikow 3, Kosznik 3, Matuszak 3, Styrcz 2, Wiatrzyk 1, Hajnos 1, Wrona 1.