Wicemistrz Polski wykonał kolejny krok

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / MKS FunFloor Lublin / Zawodniczki MKS FunFloor Lublin
Materiały prasowe / Orlen Superliga / MKS FunFloor Lublin / Zawodniczki MKS FunFloor Lublin
zdjęcie autora artykułu

MKS FunFloor Lublin w tym sezonie może tylko i wyłącznie powtórzyć wynik z zeszłego sezonu, czyli zająć 2. miejsce w Orlen Superlidze. Zespół ten przybliżył się do tego osiągnięcia po pokonaniu

W tym sezonie podobnie, jak w poprzednich, rozgrywki ORLEN Superligi kobiet zdominowało MKS Zagłębie Lubin. Z tego powodu MKS FunFloor Lublin walczy o ponowne wicemistrzostwo Polski. Kolejnym sprawdzianem dla zespołu gości była rywalizacja z Młyny Stoisław Koszalin.

Jednak już po premierowej odsłonie można było założyć, że większych emocji w tym spotkaniu nie będzie. Początkowo przyjezdne prowadziły do przerwy 16:11. I wówczas można było przewidzieć, że lublinianki mają wszystko pod kontrolą.

Po zmianie stron na parkiecie nie działo się za dużo. Zespół gości konsekwentnie trzymał dystans i do samego końca nie dał się dogonić. Mało tego, był jeszcze w stanie minimalnie powiększyć przewagę nad gospodarzami i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 27:21.

Tym samym lublinianki wykonały kolejny krok do zajęcia 2. miejsca w ORLEN Superlidze kobiet w sezonie 2023/24. Wszystko wskazuje na to, że o końcowym wyniku wicemistrza kraju zadecyduje rywalizacja z KPR-em Gminy Kobierzyce.

ORLEN Superliga kobiet, grupa spadkowa 26. kolejka:

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Lublin 21:27 (11:16)

ZOBACZ WIDEO: Wcześniej o tym nie mówił. "Dałem jej pieniądze. Oszukała mnie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty