Media: Industria Kielce złoży protest

Industria odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po zaciętej rywalizacji z SC Magdeburgiem. O awansie zadecydowały rzuty karne. Zdaniem Damiana Wysockiego z portalu wKielcach mistrz Polski złoży protest z uwagi na kontrowersję z ostatnich sekund meczu.

Jakub Fordon
załamany Tałant Dujszebajew PAP/EPA / HANNIBAL HANSCHKE / Na zdjęciu: załamany Tałant Dujszebajew
W środę, 1 maja odbyły się dwa pierwsze rewanżowe spotkania w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polskich kibiców interesował tylko i wyłącznie pojedynek Industrii Kielce z SC Magdeburgiem, który tym razem odbył się w Niemczech.

W Polsce Industria zwyciężyła 27:26. I po pierwszej połowie rywalizacji na wyjeździe miała powody do zadowolenia z uwagi na prowadzenie 13:11. Jednak po zmianie stron rywale odrobili stratę i ostatecznie triumfowali 23:22. O końcowym rezultacie zadecydowały rzuty karne, w których Alex Dujshebaev nie wykorzystał okazji do zakończenia meczu i to się zemściło. Ostatecznie w Final Four wystąpi obrońca tytułu.

Szerokim echem w Polsce odbiła się jednak sytuacja z końcówki spotkania, kiedy to kielczanie mieli 12 sekund na atak. W połowie akcji sędziowie odgwizdali jednak faul, mimo to kielczanie rozgrywali akcję dalej. Gdy Artsiom Karalek otrzymał piłkę i szykował się do rzutu, gra została przerwana.

Industria nie zdążyła już wznowić akcji i pozostał jej rzut wolny, który nie został wykorzystany. Po tej sytuacji na sędziów wylała się fala krytyki w mediach społecznościowych. Ważną informację w sprawie przekazał Damian Wysocki, dziennikarz portalu wKielcach.

"Industria Kielce złoży protest do ostatniej akcji. Ma na to 24 godziny. Zapłaci 1000 euro. Czekam na tę piękną odpowiedź EHF" - przekazał bez wiary w to, że przyniesie to efekt na korzyść polskiego klubu.

Trudno właśnie oczekiwać, by wspomniany protest był w stanie cokolwiek wskórać. W końcu EHF zapewne doskonale wie o decyzji sędziów w ostatnich sekund spotkania.