W Orlen Superlidze przyznano licencje na nowy sezon. Oto lista klubów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / Mecz pomiędzy Orlen Wisłą Płock i Industrią Kielce
Materiały prasowe / Orlen Superliga / Mecz pomiędzy Orlen Wisłą Płock i Industrią Kielce
zdjęcie autora artykułu

Komisarz Superligi sp. z o.o. rozpatrzył wnioski o przyznanie licencji dla klubów na sezon 2024/2025 w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych. Energa MKS Kalisz i MMTS Kwidzyn muszą jeszcze poczekać.

W tym artykule dowiesz się o:

Pewnych gry w nowym sezonie w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych jest dwanaście zespołów. Decyzją Komisarza Ligi Piotra Łebka licencję otrzymały Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Azoty-Puławy, Corotop Gwardia Opole, Energa Wybrzeże Gdańsk, Górnik Zabrze, Industria Kielce, KGHM Chrobry Głogów, Orlen Wisła Płock, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin oraz Zepter KPR Legionowo.

Przypomnijmy, że Zepter KPR Legionowo zakończył miniony sezon na ostatniej pozycji i spadł do Ligi Centralnej, ale dokonał połączenia spółek z Unią Tarnów, na mocy której klub z Mazowsza przejął drużynę z Tarnowa (---> WIĘCEJ TUTAJ).

W gronie klubów z licencją jest także drużyna Śląska Wrocław, która na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nie miała sobie równych i wywalczyła sportowy awans do elity. Jedna z najbardziej utytułowanych ekip w naszym kraju powraca do najlepszych po ośmiu latach nieobecności.

Licencji nie otrzymały Energa MKS Kalisz i MMTS Kwidzyn, ale postępowanie w sprawie tych klubów jeszcze się nie zakończyło.

W dniu 5 lipca 2024 roku udzielono następujących licencji na udział w rozgrywkach Orlen Superligi Mężczyzn w sezonie 2024/2025:

1. Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2. Azoty-Puławy 3. Corotop Gwardia Opole 4. Energa Wybrzeże Gdańsk 5. Górnik Zabrze 6. Industria Kielce 7. KGHM Chrobry Głogów 8. Orlen Wisła Płock 9. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 10. Śląsk Wrocław 11. Zagłębie Lubin 12. Zepter KPR Legionowo

Postępowanie licencyjne nie zostało zakończone względem:

1. Energa MKS Kalisz 2. MMTS Kwidzyn

---> Industria Kielce straciła wielką gwiazdę ---> Cztery zespoły Orlen Superligi zagrają w europejskich pucharach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Źródło artykułu: WP SportoweFakty