Połączenie klubów w Orlen Superlidze. Już wiadomo, co z Unią Tarnów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / Zepter KPR Legionowo
Materiały prasowe / Orlen Superliga / Zepter KPR Legionowo
zdjęcie autora artykułu

Potwierdziły się informacje, że Unia Tarnów w przyszłym sezonie nie zagra w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych. Klub został przejęty przez Zepter KPR Legionowo.

Po tym jak Grupa Azoty wycofała się ze sponsorowania klubu Tarnowa, Unia wpadła w poważne tarapaty. Szukano oczywiście godnego zastępstwa, ale ta sztuka się nie udała. W pewnym momencie pozostały tylko dwie opcje - fuzja z inną drużyną lub ogłoszenie upadłości.

O takim rozwiązaniu mówiło się od dłuższego czasu i teraz to już oficjalna informacja. Unia Tarnów i Zepter KPR Legionowo dokonały połączenia spółek, na mocy której klub z Mazowsza przejął drużynę z Tarnowa. Legionowianie czekają teraz na oficjalne przyznanie licencji.

Orlen Superliga wydała w tej sprawie oficjalny komunikat. Można go zobaczyć poniżej:

"W dniu 29 czerwca 2024 roku, kluby Zepter KPR Legionowo (Klub Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o.) i Unia Tarnów (Jaskółka Tarnów sp. z o.o.) dokonały w trybie art. 516 KSH połącznia spółek na mocy którego Zepter KPR Legionowo (Klub Piłki Ręcznej Legionowo sp. z o.o.) przejęło klub Unia Tarnów (Jaskółka Tarnów sp. z o.o.) wraz ze wszytkami prawami i obowiązkami, w tym wynikiem sportowym klubu Unia Tarnów w sezonie 2023/2024 oraz z jego wszystkim zobowiązanymi względem zawodników, trenerów oraz innych pracowników i usługodawców (Art. 494 § 4. KSH, §13 ust. 1 Regulaminu Licencyjnego ORLEN Superliga w sezonie rozgrywkowym 2024/2025)" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

"Oznacza to, że w wyniku połączenia spółek, w nadchodzącym sezonie rozgrywkowym 2024/2025, nie wystąpi zespół Unia Tarnów. O uzyskanie licencji na grę w ORLEN Superlidze ubiega się natomiast klub Zepter KPR Legionowo" - podsumowuje Orlen Superliga.

Przypomnijmy, że Zepter KPR Legionowo w minionym sezonie zakończył rozgrywki na ostatniej pozycji i spadł do Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Ekipa, której prezesem jest Dominik Brinovec w wyniku fuzji znów będzie mogła grać wśród najlepszych zespołów w Polsce.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty