Stanęły i mogły tego pożałować. Sensacja wisiała w powietrzu

PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce w 6. kolejce Orlen Superligi kobiet pokonały MKS URBIS Gniezno 29:28. Wicemistrzynie Polski mogą mówić o sporym szczęściu, że mecz nie skończył się remisem.

Do tej pory zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce zanotowały tylko jedną porażkę w nowym sezonie Orlen Superligi kobiet. Lepszy od nich okazał się jedynie mistrz Polski - KGHM Zagłębie Lubin (21:25).

W 6. kolejce na teren wicemistrza kraju przyjechał MKS URBIS Gniezno. Dość niespodziewanie rywal ten przystąpił do rywalizacji z kompletem zwycięstw, w tym jednym po serii rzutów karnych.

Początkowo to przyjezdne nadawały ton spotkaniu, lecz to się zmieniło. Miejscowe po czterech z rzędu bramkach przejęły inicjatywę (7:5) i za sprawą znakomitej serii zdecydowanie odskoczyły rywalkom (14:6).

Wówczas gnieźnianki zniwelowały część strat (10:14), ale na więcej nie było je stać. KPR Gminy Kobierzyce przed przerwą był w stanie jeszcze powiększyć przewagę i zszedł na przerwę z prowadzeniem 19:13.

Po zmianie stron przyjezdne ruszyły w pogoń i to przyniosło efekt, kiedy to doszły przeciwniczki na dwie bramki (20:22). Wówczas wydawało się, że mecz może zacząć się od nowa, lecz od tego momentu gnieźnianki nie były w stanie złapać kontaktu.

Gospodynie kilkukrotnie ponownie odskoczyły na cztery trafienia, a goście raz po raz były w stanie niwelować stratę do dwóch bramek. W ostatniej minucie MKS złapał kontakt, ale nie zdołały zmienić jeszcze rezultatu i tym samym przegrały pierwszy raz w sezonie 2024/25.