Zawód w Hali Legionów. Nieugięci Duńczycy za mocni dla Industrii

PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: szczypiorniści podczas meczu Industria Kielce - Aalborg Handbold

Siedmioma bramkami przegrali szczypiorniści Industrii Kielce w 6. kolejce Ligi Mistrzów. Żółto-biało-niebiescy musieli uznać wyższość zespołu z Aalborga - finalisty poprzedniej edycji rozgrywek (28:35).

Kielczanie od początku mają problemy kadrowe, w środę w protokole meczowym znalazło się jednak piętnastu zawodników - w tym wracający po kontuzji Benoit Kounkoud. Francuz nie pojawił się na parkiecie, ale nie to było największym kłopotem wicemistrzów Polski. Żółto-biało-niebiescy znów w pierwszej połowie meczu nie mieli żadnego wsparcia w swoich bramkarzach. O ile niedociągnięcia w ataku czy obronie łatwo przykryć, o tyle słaba forma golkiperów wybija się na pierwszy plan - przede wszystkim, gdy wynik robi się niekorzystny.

A dla kielczan rezultat szybko zrobił się niekorzystny. Zaczęło się dobrze, ale od stanu 2:2 gospodarze popełnili trzy proste błędy, które rywale błyskawicznie zamienili na skuteczne kontrataki. Duńczycy się rozkręcali, a szczypiorniści Industrii nie byli w stanie złapać rytmu. Na szczęście w defensywie gracze Dujszebajewa spisywali się zdecydowanie bardziej czujnie niż w ataku, co im też pozwoliło na wyprowadzenie kontr.

W 19. minucie Dylan Nahi doprowadził do remisu po 10:10 i wydawało się, że kielczanie pójdą za ciosem - odrobili straty, zaczęli grać zdecydowanie lepiej, świetnie funkcjonowały kontrataki. Sytuacja wyglądała coraz korzystniej. Niestety tylko przez chwilę. W 21. minucie fantastyczną bramkę zdobył Arkadiusz Moryto, ale to, co stało się od stanu po 11, trudno wytłumaczyć.

Kielczanie całkowicie się posypali. Najpierw przyjezdni odskoczyli na dwa trafienia, potem przez prawie minutę i czterdzieści sekund gospodarze musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu (kary dla Monara i Gębali) i ten fragment też przegrali 0:2. To jednak nie był koniec złej serii, gracze z Aalborga dorzucili kolejne dwa gole i nagle ich seria urosła do sześciu bramek z rzędu. Żółto-biało-niebiescy tymczasem nie zdobyli bramki przez dziewięć minut.

Drugą część meczu goście zaczęli od powiększenia prowadzenia do siedmiu oczek. Na szczęście kilka skutecznych parad szybko zaliczył Miłosz Wałach i wicemistrzowie Polski mieli szansę na zminimalizowanie strat.

W 42. minucie zdołali zbliżyć się do rywali na trzy bramki. Wtedy też o czas poprosił Maik Machulla. Przerwa pozwoliła Duńczykom na uspokojenie gry, po powrocie na parkiet pomogli też nieskuteczni w ofensywie kielczanie i przewaga gości znów urosła do sześciu trafień.

Kolejnego zrywu w wykonaniu żółto-biało-niebieskich już nie było. Nie mogło zresztą być, znów do bramki strzeżonej przez Wałacha zaczęło spadać dosłownie wszystko, a i w ataku nie układało się najlepiej. Duńczycy coraz częściej unosili ręce w górę i jasne się stało, że kielczanie nie mają argumentów, by jeszcze nawiązać walkę.