LM: gigantyczna sensacja na Węgrzech

Getty Images / Matija Habljak/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: szczypiorniści OTP Bank-Pick Szeged

Pewne zwycięstwa faworytów? Nic z tego. W czwartek (24 października) w 6. kolejce Ligi Mistrzów doszło do wielkiej niespodzianki, ponieważ norweskie Kolstad Handball ograło na wyjeździe węgierski OTP Bank-Pick Szeged 29:27.

Na czwartek, 24 października zaplanowano cztery spotkania w ramach 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie cieszyły się one większym zainteresowaniem w naszym kraju, bo zarówno Orlen Wisła Płock, jak i Industria Kielce rywalizowały dzień później i oba zespoły doznały porażek.

Mimo że praktycznie w każdym meczu faworyt na papierze był zdecydowany, to boisko przyniosło zaskakujący rezultat rywalizacji na Węgrzech. Otóż OTP Bank-Pick Szeged na własnym terenie przegrał z norweskim Kolstad Handball 27:29.

Gospodarze od początku nadawali ton rywalizacji, lecz goście przebudzili się pod koniec pierwszej połowy. Dzięki temu z wyniku 7:10 udało im się uzyskać przewagę (12:11), z którą zeszli na przerwę. W drugiej odsłonie przyjezdni prowadzili praktycznie cały czas, mimo że rywale kilka razy złapali kontakt, to nie byli w stanie uniknąć niespodziewanej porażki.

Nie zawiodły z kolei pozostałe faworyzowany zespoły. Mowa o hiszpańskiej Barcie, węgierskim Veszprem HC oraz francuskim Paris Saint-Germain HB. Najtrudniejszą przeprawę miał ostatni z wymienionych, który ograł niemieckie Fuechse Berlin 40:38.

Ze znaczącą przewagę swoje mecze zakończyły pozostałe drużyny. Obrońca tytułu, Barca, pokonała u siebie niemiecki SC Magdeburg 32:26. Z kolei Veszprem HC ograło na wyjeździe HC Eurofarm Pelister 30:23.