Bożena Karkut: Mecze tam nigdy nie są łatwe

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin, pomimo świąteczno-noworocznej przerwy, nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Podopieczne Bożeny Karkut już w sobotę wznowią rozgrywki ligowe. Przeciwnikiem lubinianek w meczu 14. kolejki ekstraklasy będzie Start Elbląg. Spotkanie zostanie rozegrane w Elblągu w sobotę, 9 stycznia o godzinie 17:00.

Łukasz Lemanik

Start w obecnym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Zespół z Elbląga zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 10 punktów - tylko o dwa więcej od AZS-u Wrocław, zajmującego dziewiąte, nie gwarantujące startu w play-offach , miejsce. W ostatniej kolejce elblążanki przegrały z SPR-em Lublin 27:36, jednak do przerwy prowadziły wyrównany bój na parkiecie mistrzyń Polski i przegrywały tylko jedną bramką 14:15. W ostatnim czasie w elbląskim zespole doszło do zmiany szkoleniowca, nowym-starym trenerem Startu został Andrzej Drużkowski.

Faworytem sobotniej konfrontacji jest Zagłębie, jednak należy pamiętać, że Start szczególnie na własnym parkiecie, jest niewygodnym przeciwnikiem. - To drużyna, która zawsze mobilizuje się na czołówkę. Mecze tam nigdy nie są łatwe - przestrzega trener Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.

Do Elbląga powraca Elżbieta Olszewska, która przyszła do Zagłębia właśnie ze Startu. Rozgrywająca lubińskiej drużyny nie będzie podchodzić do elbląskiej drużyny z sentymentem. - Elbląg w jakimś stopniu, większym lub mniejszym, to moje miasto. Tam spędziłam większość swojego sportowego życia, jednak nie mogę podchodzić do tego z sentymentem, bo to przeszkadzałoby mi w grze - mówi Elżbieta Olszewska.