Zakończył się Turniej Piłki Ręcznej w Wągrowcu

W drugim dniu Turnieju Piłki Ręcznej w Wągrowcu ekipy uczestniczące w imprezie rozegrały po jednym spotkaniu. Najpierw AZS AWF Gorzów Wlkp. pokonał MKS Piotrkowianina. W ostatnim meczu miejscowa Nielba zwyciężyła MMTS Kwidzyn.

Piotr Werda
Piotr Werda

Drugi, sobotni dzień wągrowieckiego turnieju otworzyło spotkanie pomiędzy MKS Piotrkowianinem, a AZS AWF Gorzowem Wlkp. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gracze gorzowskiego beniaminka, którzy pokonali przeciwnika 37:27. Początek spotkania należał jednak do graczy z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy w czwartej minucie prowadzili 4:1. Po kwadransie gry prowadzenie objęli jednak gorzowianie (po udanym rzucie karnym Wojciecha Gumińskiego). Wynik do przerwy na 13:16 dla AZS-u ustalił Bartosz Janiszewski. Po zmianie stron ekipa z Gorzowa Wlkp. powiększyła swoją przewagę. Nie do zatrzymania był Vladimir Khuzeyev, który zdobył w całym spotkaniu aż dziesięć bramek. Ostatni na listę strzelców wpisał się Marcin Skoczylas ustalając wynik spotkania na 37:27.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - AZS AWF Gorzów Wlkp. 27:37 (13:16)

MKS Piotrkowianin: Masłowski 5, Przemysław Matyjasik 4

AZS AWF Gorzów Wlkp.: Khuzeyev 10

Ostatnie spotkanie turnieju rozegrano pomiędzy Nielbą Wągrowiec, a MMTS-em Kwidzyn. Początek spotkania był dość wyrównany. Żadna z ekip nie osiągnęła znaczącej przewagi. Na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony meczu Bartosz Świerad zdobył bramkę na 13:10 dla MKS-u. Do przerwy było 16:15 dla Nielby. W drugiej połowie Nielba cały czas prowadziła 1-5 bramkami. Wynik meczu na 33:30 dla nielbistów ustalił Dawid Przysiek.

MKS Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 33:30 (16:15)

Nielba: Przysiek 10, Świerad 4, Tórz 4, Krajewski 4

MMTS Kwidzyn: Pacześny 6, Marhun 5

Jedyną ekipą, która pokonała wszystkich trzech rywali była Nielba Wągrowiec - zwycięzca turnieju. Za gospodarzem znalazła się ekipa beniaminka z Gorzowa Wlkp. Trzecie miejsce wywalczył MKS Piotrkowianin. Na czwartej lokacie znalazła się drużyna MMTS-u Kwidzyn.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Alosza Szyczkow z Nielby. Najlepszym strzelcem wybrano Vladimira Khuzeyeva z AZS AZF Gorzowa Wlkp. Najlepiej w bramce spisywał się natomiast Marek Kubiszewski z miejscowego MKS-u.