Dwie bramki zaliczki - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - CB Mar Alicante

Z dwubramkową zaliczką udadzą się do Hiszpanii piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów lubinianki wygrały z CB Mar Alicante 30:28 (13:13).

Łukasz Lemanik

Podopieczne Bożeny Karkut rozpoczęły bardzo dobrze, szczególnie w obronie. Swoją pierwszą bramkę hiszpański zespół zdobył dopiero w 8. minucie za sprawą Beatriz Morales. Do tego czasu było już 3:0 dla "Miedziowych". W 11. minucie lubinianki prowadziły 5:2, ale z biegiem czasu ich przewaga zaczęła topnieć. Przez kolejne pięć minut bramki rzucały tylko zawodniczki Mar Alicante. Podopieczne Bożeny Karkut grały niedokładnie i nieskutecznie, co wykorzystały rywalki, rzucając pięć bramek z rzędu. W 16. minucie na tablicy wyników było 5:7. Chwilę później lubinianki doprowadziły do remisu, a do końca pierwszej części spotkania trwała walka bramka za bramkę, a wynik często był remisowy. I właśnie remisem 13:13 zakończyła się pierwsza połowa.

Podopieczne Bożeny Karkut, mając świadomość rewanżowe spotkania w Hiszpanii chciały zakończyć spotkanie na własnym parkiecie z jak największą zaliczką i od początku drugiej połowy rzuciły się do ataków. To przyniosło efekt, bo w 38. minucie było już 19:14, w czym duża zasługa Karoliny Semeniuk-Olchawy, która w całym spotkaniu zdobyła aż 10 bramek. Po drugiej stronie jeszcze skuteczniejsza była Isabel Ortuno, trafiając do bramki Zagłębia aż 13-krotnie, nie myląc się przy tym podczas wykonywania rzutów karnych. Na dziesięć minut przed końcową syreną była 23:22, ale dla Alicante. I znów rozpoczęła się "ucieczka" Zagłębia. W 57. minucie lubinianki prowadziły 29:26 i chociaż była szansa na podwyższenie rezultatu, ostatecznie mecz zakończył się wygraną lubinianek 30:28.