Szlagier dla Zagłębia - relacja z meczu SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. "Miedziowe" w 14. kolejce PGNiG Superligi Kobiet wygrały w Lublinie z SPR-em 26:24 (14:11). Podopieczne Bożeny Karkut umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli, a nad aktualnymi mistrzyniami Polski mają aż osiem punktów przewagi.

Łukasz Lemanik

Mecz w hali Globus rozpoczął się udanie dla zespołu z Lubelszczyzny. Mistrzynie Polski prowadziły przez pierwszy kwadrans - w 9. minucie było 5:4, a w 12. 8:5. Od piętnastej minuty przy stanie 8:7 dla SPR-u do głosu doszły podopieczne Bożeny Karkut. Drugi kwadrans spotkania należał do "Miedziowych", które z zimną krwią wykorzystywały błędy zawodniczek z Lublina. W 24. minucie Zagłębie prowadziło 9:8, a jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania wypracowało sobie wyraźniejszą przewagę. Na przerwę "Miedziowe" schodziły, prowadząc 14:11.

Od początku drugiej połowy zawodniczki SPR-u starały się odrobić straty, jednak przychodziło im to z wielką trudnością. Lubinianki grały dobrze w obronie, w bramce świetnie spisywała się Izabela Czarna, a co najważniejsze "Miedziowe" popełniały mniej błędów. To pozwoliło przez dłuższy czas "trzymać" wynik. W końcu zawodniczkom SPR-u udało się doprowadzić do remisu. W 48. minucie było po 18, co zapowiadało wielkie emocje. W samej końcówce lubinianki pokazały wielką klasę, a decydujące ciosy zadawały nawet grając w osłabieniu. KGHM Metraco Zagłębie Lubin zwyciężyło na zawsze ciężkim terenie w Lublinie i jest o krok od zajęcia pierwszego miejsca przed fazą play-off.

SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (11:14)