Ponownie lepsza Sparta - relacja z meczu Sparta Oborniki Wlkp. - AZS AWF Poznań

AZS AWF Poznań przegrał na wyjeździe w meczu 12. kolejki I ligi kobiet ze Spartą Oborniki Wielkopolskie 36:27 i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Redakcja
Redakcja

Po ostatnim niespodziewanym zwycięstwie nad AZS AWFiS Gdańsk formę akademiczek z Poznania miała sprawdzić obornicka Sparta. Oba zespoły znają się doskonale jeszcze z rozgrywek II-ligowych. Co więcej, w zespole gospodarzy dostępu do bramki broni Ewa Wozińska, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy poznańskiego klubu.

Mimo zdecydowanej przewagi fizycznej Sparty, AZS AWF postawił swojemu sobotniemu przeciwnikowi trudne warunki już od początku spotkania. Ambitnie grające poznanianki długo nie pozwalały gospodyniom na zbudowanie przewagi punktowej. Co więcej, raz po raz, same wychodziły na jednobramkowe prowadzenie. Dynamiczna gra z obu stron mogła podobać się dość licznie zgromadzonym tego dnia w hali kibicom. Podobać mogły się także interwencje obu bramkarek - Magdaleny Gały i wspomnianej wcześniej Wozińskiej. Akademiczki szczególnie odczuły obecność swojej byłej koleżanki z zespoły, kiedy to obroniła 3 rzuty karne! Wyrównana walka z obu stron trwała jednak niemal do końca pierwszej połowy, która zakończyła się prowadzeniem Sparty 13:10.

Po zmianie stron inicjatywę w zdobywaniu bramek przejęły zawodniczki miejscowe, które między 30 a 45 minutą pojedynku zdobyły 12 bramek, oddając przy tym zaledwie jeden niecelny rzut! AZS AWF przegrywał już wówczas 26:18 i aby móc wierzyć w osiągnięcie korzystnego rezultatu, musiałby liczyć na mały cud. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, bo na każde kolejne trafienie poznanianek bramką odpowiadały niesione głośnym dopingiem Spartanki. Mecz zakończył się wynikiem 36:27.

- Pierwszą połowę zagrałyśmy naprawdę bardzo dobrze - mocno w obronie, konsekwentnie i skuteczne w ataku. W drugiej części meczu coś pękło, bo zabrakło zarówno gry z przodu, jak i z tyłu. - komentowała po spotkaniu Agnieszka Kwiecień, rozgrywająca AZS AWF Poznań.

Sparta Oborniki Wlkp. - AZS AWF Poznań 36:27 (13:10)