Olkuski ekspres nie do zatrzymania - relacja z meczu SPR Olkusz - AZS PWSZ "7" Jarosław

To spotkanie można śmiało nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem, jednak tym razem Goliat okazał się zdecydowanie lepszy. Zespół z Jarosławia przyjechał do Olkusza na mecz z liderem pierwszej ligi grupy B w mocno okrojonym, bo 9-osobowym składzie i raczej nikt nie miał wątpliwości, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. SPR Olkusz wygrał pewnie 44:23 (19:8).

Piotr Lubaszka

Zaczęło się już w pierwszej minucie od trafienia Katarzyny Łobaziewicz i prowadzenia 1:0 zespołu z Jarosławia. Jak się później okazało było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie przyjezdnych w tym meczu. Dzięki trafieniom Anny Kubiak, Moniki Twarowskiej i Pauli Przytuły gospodynie spotkania w 5 minucie prowadziły już 3:1 i systematycznie powiększały swoją przewagę (7:3 w 13 min, 14:7 w 25 min). Trzeba tutaj zauważyć bardzo dobrą grę podopiecznych Krzysztofa Adamuszka w defensywie oraz dobrą dyspozycję bramkarki Kingi Baryłki. Ostatecznie dzięki fenomenalnej końcówce pierwszej części gry (ostatnie 3 min "Srebrne Lwice" wygrały 5:0) gospodynie tego spotkania schodziły na przerwę przy prowadzeniu 19:8.

Najskuteczniejsza w tej części gry w barwach SPR-u okazała się Anna Kubiak, która pokonała bramkarkę z Jarosławia - Agnieszkę Piechnik 4-krotnie. Natomiast wśród podopiecznych Przemysława Korobczaka najskuteczniejszą szczypiornistką w pierwszej części gry była Agnieszka Mizak (4).

Druga część spotkania to już dominacja absolutna żółto-czerwonych, które z każdą minutą powiększały swoją przewagę i dominowały nad rywalkami praktycznie w każdym elemencie gry. Dobra gra w obronie oraz świetny okres gry w ataku pomiędzy 35 a 45 minutą spotkania (ten fragment Olkuszanki wygrały aż 10:2!) dobitnie pokazały, w jakiej formie obecnie znajdują się szczypiornistki ze "Srebrnego Miasta". To wszystko spowodowało również, że trener Adamuszek dał szansę pokazania się młodym Lwicom - Katarzynie Kantor oraz Dagmarze Knapik. Obie dziewczyny pokazały, że mają ogromny potencjał i w przyszłości mogą stanowić o sile zespołu z Olkusza. Ostatnie 15 minut spotkania gra toczyła się bramka za bramkę. Głównym tego powodem był brak koncentracji w najważniejszych momentach podopiecznych Krzysztofa Adamuszka. Gdyby nie to Olkuszanki wygrałyby zdecydowanie wyżej, choć i tak zwycięstwo 44:23 to istny pogrom zespołu z Jarosławia.

Najskuteczniejsze w całym spotkaniu okazały się Monika Twarowska i Paula Przytuła (SPR - po 7 bramek) oraz Agnieszka Mizak ("7" Jarosław - 8).

Olkuszanki tym zwycięstwem postawiły kolejny krok na drodze do PGNiG Superligi. Jednak wszyscy ludzie związani z klubem tonują te zapędy, gdyż przed "Srebrnymi Lwicami" pozostało jeszcze dużo grania, a dla zawodniczek powinien się liczyć tylko następny mecz.

SPR Olkusz - KS AZS PWSZ "7" Jarosław 44:23 (19:8)

SPR: Kinga Baryłka, Dagmara Knapik - Natalia Tarnowska (4), Monika Twarowska (7), Paula Przytuła (7), Katarzyna Ignatova (5), Paulina Leszczyńska (5), Iwona Legutek (4), Monika Strzałko, Kornelia Karwacka (5), Anna Kubiak (4), Agata Wcześniak (2), Katarzyna Kantor (1)
Trener: Krzysztof Adamuszek

"7" Jarosław: Agnieszka Piechnik - Joanna Cholewa (1), Agnieszka Mizak (8), Katarzyna Łobaziewicz (2), Katarzyna Kawa (6), Jagoda Lasek, Wioletta Nasiłowska, Magdalena Kaniowska (2), Katarzyna Wilk (4)
Trener: Przemysław Korobczak

Kary: Agnieszka Mizak i Katarzyna Kawa ("7" Jarosław - po 2 min)