Wielka niespodzianka w Chorzowie - relacja z meczu Ruch Chorzów - Politechnika Koszalińska

Takiego przebiegu spotkania w Chorzowie nie spodziewał się chyba nikt. Niżej notowany Ruch w tej rundzie zdobył zaledwie sześć punktów, a ostatnie spotkanie wygrał na początku stycznia. Politechnika wygrywając miała szanse na awans na czwarte miejsce w tabeli. Jednak w dzisiejszym spotkaniu statystyki trzeba było odstawić na bok, gospodynie wysoko rozgromiły zespół z Koszalina.

Tomasz Boryn

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnego rzutu ze skrzydła Bożeny Sęktas. Jednak była to ostatnia pomyłka skrzydłowej Ruchu w tym spotkania, która rzuciła zespołowi gości siedem bramek. Chorzowianki od początku spotkania prowadziły i z czasem swoją przewagę powiększały. Sytuację Politechniki starała się ratować Joanna Dworaczyk, która w pierwszej połowie strzeliła pięć bramek. Tyle samo trafień w pierwszej części spotkania zaliczyła też kołowa chorzowianek Karolina Radoszewska. Wielki wpływ na postawę Ruchu miały fenomenalne interwencje Moniki Wąż, która przez całe spotkanie broniła bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:13.

Rozmowa w szatni Waldemara Szafulskiego ze swoimi zawodniczkami nie przyniosła efektu, gdyż po przerwie straty koszalinianek jeszcze się powiększyły. Rzuty z drugiej linii blokowały Marta Krusberska z Małgorzatą Krzymińską, zaś kolejne rzuty z koła Joanny Dworaczek były bronione przez Monikę Wąż. Jedynie Kamila Całużyńska starała się walczyć z mocną obroną Ruchu i w całym spotkaniu rzuciła do bramki rywalek pięciokrotnie. W ostatnim kwadransie gry trener Janusz Szymczyk dał pograć swoim rezerwowym. Ze swojej szansy skorzystała Magdalena Wawrzyńczyk, która rzuciła dwie bramki oraz Natalia Salamon, która wywalczyła rzut karny i dobrze spisywała się w obronie. Na trzy sekundy przed końcem do bramki Politechniki trafiła Karolina Radoszewska ustalając wynik na 38:24.

Ruch po zwycięstwie nad Politechniką i porażkach KSS Kielce oraz AZS AWF Wrocław powrócił na siódme miejsce w tabeli, które stracił po ostatniej porażce z KSS Kielce. Politechnika zaś nie wykorzystała porażki Piotrcovi i nie zdołała awansować na czwartą pozycję.

KPR Ruch Chorzów - Politechnika Koszalińska 38:24 (21:13)