Zebry lepsze w meczu otwarcia - relacja z meczu RK Gorenje Velenje - THW Kiel

W spotkaniu inaugurującym Orlen Handball Cup RK Gorenje Velenje przegrało z THW Kiel 27:30 . Mimo, iż obie ekipy są w trakcie ciężkich przygotowań do zbliżającego się sezonu, to spotkanie mogło podobać się kibicom, którzy zdecydowali się spędzić czwartkowe popołudnie w płockiej Orlen Arenie.

Łukasz Luciński

Pojedynek lepiej rozpoczęli szczypiorniści na co dzień występujący na parkietach Bundesligi, a wynik otworzył gwiazdor reprezentacji Francji Daniel Narcisse. Chwilę potem rzutem pomiędzy nogami Thierrego Omeyera wyrównał Marko Bezjak, lecz kolejne dwie bramki padłu łupem popularnych Zebr, którzy z każdą kolejną minutą powiększali swą przewagę nad rywalami, by w 7 minucie meczu prowadzić już piecioma bramkami (7:2).

Szczypiorniści ze Słowenii nie zamierzali jednak odpuszczać, a ich konsekwencja w ataku połączona z niezłą dyspozycją Ivana Gajicia zaowocowała remisem 10:10 po kwadransie od pierwszego gwizdka sędziego. Niestety zawodników Gorenje nie było tego dnia stać na więcej i kolejny raz pozwolili odskoczyć europejskim potentatom z Kiloni.

Ostatecznie oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 18:13 dla THW Kiel, a wynik tej odsłony ustalił Momir Ilić, który w całym spotkaniu aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a jako pierwszy w tej partii do siatki trafił Narcisse, który trafił do siatki rywali z ponad 10 metrów. Z każdą kolejną minutą po zawodnikach obu ekip coraz bardziej widać było trudy okresu przygotowawczego, jednakże płoccy fani mogli kilkukrotnie podziwiać efektowne bramki, czy też parady bramkarskie.

Ostatecznie THW Kiel wygrało z RK Gorenje Velenje 30:27, choć jeszcze 8 minut przed syreną kończącą pojedynek podopieczni Alfreda Gislasona prowadzili 6 oczkami (28:21). Najwięcej, bo aż 6 trafień zapisali na swoim koncie Momir Ilić z Kiel i Marko Bezjak z Gorenje. Warto również zwrócić uwagę na doskonałą postawę bramkarzy obu ekip- Thierryego Omeyera i Ivana Gajicia.

RK Gorenje Velenje - THW Kiel 27:30 (13:18)