Zagłębie z pucharem burmistrza Wielunia

Wygraną mistrza Polski Metraco Zagłębia Lubin zakończył się turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Burmistrza Wielunia. Podopieczne Bożeny Karkut pokonały KPR Jelenia Góra 34:21 (17:12) i zremisowały z Piotrcovią 30:30 (17:15). W tym drugim meczu były bliskie porażki. Piotrkowianki prowadziły już bowiem różnicą czterech bramek - 30:26.

Michał Ostafijczuk

W końcówce podopiecznym Roberta Nowakowskiego zabrakło zimnej krwi i Zagłębie rzuciło cztery bramki, które pozwoliły mistrzyniom uratować jeden punkt. Na słowa pochwały zasługuje Beata Skura, która w drugiej połowie obroniła kilka trudnych piłek oraz zdobywczyni siedmiu bramek Olga Kuzniecowa. W drużynie z Lubina skuteczne były: Karolina Semeniuk-Olchawa oraz Kinga Byzdra. Dobrze broniła także Izabela Czarna.

- Trochę lepiej już wyglądało to w obronie niż ostatnio. Co do końcówki to za szybko chciały dziewczyny dorzucić zwycięską bramkę, a Zagłębie to zbyt doświadczony zespół aby tego nie wykorzystać. Jedziemy teraz do Sarbinowa, później zagramy turniej w Elblągu. Tak będzie wyglądało nasze granie do rozpoczęcia sezonu ligowego - powiedział trener Piotrcovii Robert Nowakowski.

Turniej zakończył się wygraną Zagłębia, drugie miejsce zajął KPR Jelenia Góra, a na trzecim miejscu uplasowała się Piotrcovia. Najsympatyczniejszą zawodniczką turnieju wybrana została Agata Wypych, która nie będzie wspominała turnieju w Wieluniu najlepiej. Piotrkowska rozgrywająca doznała kontuzji - uszkodzenia torebki stawowej. Czeka ją, w najlepszym przypadku, kilkunastodniowa przerwa w treningach.