Sparing: Piotrkowianin lepszy od Warmii

Znakomicie rozpoczęli serię gier sparingowych szczypiorniści Piotrkowianina - spadkowicza z PGNIG Superligi. W rozegranym spotkaniu w Ostródzie pokonali Warmię Anders Group Społem Olsztyn 33:32 (15:16). Rewanżowy mecz między tymi zespołami odbędzie się w najbliższy czwartek.

Michał Ostafijczuk

Pierwsza połowa rozpoczęła się od szybkich ataków Piotrkowianina, który zupełnie zaskoczył rywala. Piotrkowski zespół prowadził w 16. minucie już 10:5. Olsztynianie doprowadzili jednak do remisu, a na przerwę schodzili nawet z jednobramkowym prowadzeniem 16:15.

Druga połowa wyrównana, ostatecznie jedną bramką wygrała drużyna Krzysztofa Przybylskiego 33:32. Warto dodać, że w zespole z Olsztyna wystąpiło trzech byłych graczy Piotrkowianina. Mateusz Jankowski i Dominik Płócienniczak rzucili po 5
bramek, a Bartosz Wuszter 2.

Piotrkowianin - Warmia Anders Group Społem Olsztyn 33:32 (15:16)

Piotrkowianin:
Pawlak, Wnuk - Trojanowski 5, Pilitowski 2, Mróz 3, P. Matyjasik 3, Cieniek 1, Iskra 2, Daćko 4, Klimczak 2, Dankowski 3, Kowalik 3, Woynowski 5, Skalski, Krzaczyński

Po zakończeniu zgrupowania w Ostródzie piotrkowska drużyna uda się na dwudniowy turniej do Wągrowca. Zmierzy się tam z miejscową Nielbą, Miedzią Legnica i Wybrzeżem Gdańsk. Po powrocie do Piotrkowa, podczas dalszego cyklu przygotowań, przewidziane są kolejne mecze kontrolne.