HC Lipsk zbyt silny dla Vistalu (wynik)

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu II rundy Pucharu Zdobywców Pucharów szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia uległy ekipie HC Lipsk 25:28 (11:13). Gdynianki przed rewanżem czeka niezwykle trudne zadanie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Prowadzone przez duńskiego szkoleniowca Thomasa Orneborga szczypiornistki Vistalu trafiły w II rundzie europejskich pucharów na jedną z najsilniejszych drużyn - niemiecki HC Lipsk. Osłabiona brakiem Karoliny Kudłacz ekipa z Niemiec stawiana była za zdecydowanego faworyta dwumeczu, dlatego tym większe zdziwienie ogarnęło kibiców zgromadzonych w hali "Gdynia", gdy w 20. minucie na prowadzenie 9:5 wyszły zawodniczki Vistalu Łączpol. Doświadczone rywalki szybko doprowadziły jednak do wyrównania, a tuż przed przerwą uzyskały dwubramkową przewagę (13:11).

Druga część meczu przez długi okres prowadzona była "bramka za bramkę" i pomimo ambitnej postawy oraz coraz bardziej zdecydowanych ataków, gdynianki nie były w stanie wyrównać stanu rywalizacji. Tym samym to podopieczne Kay-Sven Hähnera przystąpią do rewanżowego spotkania (09.10.2011, godz. 15:00) z trzybramkową zaliczką.