KPR inkasuje pewne dwa punkty - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - UKS Finepharm Polkowice

Wysokim zwycięstwem KPR Jelenia Góra zakończyły się dolnośląskie derby w Superlidze piłkarek ręcznych. Jeleniogórzanki w meczu 18. ligowej kolejki pokonały outsidera tabeli MKS Finepharm Polkowice 37:23 (16:13).

Grzegorz Kędziora

Jeszcze w poprzednim sezonie sobotnia konfrontacja byłaby meczem sezonu dla jeleniogórskich kibiców kobiecego szczypiorniaka. Jednak po przenosinach Finepharmu z Jeleniej Góry do Polkowic i odejściu z tego klubu trenera Mirosława Urama oraz większości czołowych zawodniczek, które wywalczyły awans do ekstraklasy, ciężar gatunkowy tego spotkania znacznie zmalał. Tym bardziej, że różnica potencjałów i dotychczasowe dokonania obu drużyn w tym sezonie jasno wskazywały, iż jeleniogórzanki powinny odnieść łatwe zwycięstwo.

W pierwszej połowie spotkania ligowy outsider wbrew prognozom dotrzymywał kroku faworyzowanemu KPR. Taki przebieg wydarzeń na parkiecie nie wynikał jednak z nadzwyczajnej mobilizacji w drużynie gości, lecz z kiepskiej dyspozycji gospodyń. Jeleniogórzanki sprawiały wrażenie, jakby do meczu z Finepharmem podeszły jak do sparingu i miały wyraźne problemy z koncentracją, skutkujące duża liczbą błędów i kiepską skutecznością rzutową. W 4. minucie goście wygrywali nawet 3:1 i mimo, że w kolejnych minutach prowadziły już faworytki, to wynik do przerwy 16:13 dla KPR można uznać za pewnego rodzaju niespodziankę.

Po zmianie stron gospodynie mocno zabrały się do pracy i szybko wybiły polkowiczankom z głowy marzenia o sprawieniu niespodzianki. W 45. min KPR prowadził różnicą ośmiu goli - 26:18, przeważając w każdym elemencie gry. Dzięki dużo lepszej obronie i skuteczności, zwłaszcza w kontratakach, jeleniogórzanki drugie 30. minut wygrały zdecydowanie 21:10 i w całym meczu triumfowały 37:23. Dzięki temu zwycięstwu KPR nadal liczy się w walce o awans do play - offów.

W zwycięskiej drużynie na wyróżnienie zasłużyły przede wszystkim Marta Dąbrowska, przejawiająca największa ochotę do gry oraz tradycyjnie bardzo skuteczna Joanna Załoga. Jedynym jasnym punktem w ekipie z Polkowic była zdobywczyni dziewięciu goli Agata Pawliszak.

KPR Jelenia Góra - MKS Finepharm Polkowice 37:23 (16:13)

KPR : Kozłowska, Szeluk, Dąbrowska 12, Załoga 10, Buklarewicz 6, Odrowska 3, Popielarz 3, Fursewicz 1, Muras 1, Marceluk 1, Galińska, Kubicka.
Kary: 8 minut
Karne: 5/6

MKS Finepharm: Demiańczuk, Baranowska, Pawliszak 9, Skoczyńska 4, Konarzewska 4, Jędrusik 2, Kalinowska 2, Magdalena Hofmańska 1, Weselak 1, Monika Hofmańska.

Kary: 6 minut