Siódemka kolejki Superligi Mężczyzn

Piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali 20. kolejkę spotkań. Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą zasłużyli na miejsce w Siódemce kolejki.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Bramkarz: Morten Seier (Orlen Wisła Płock) [3]

Duńczyk w wielkim stylu powrócił do bramki Nafciarzy. Zawodnik, który w ostatnim czasie przegrywał rywalizację o miejsce między słupkami z Marcinem Wicharym, w meczu z Zagłębiem Lubin pokazał się z bardzo dobrej strony. Ulubienice płockich kibiców zanotował na swoim koncie kilkanaście efektownych interwencji, a na szczególną uwagę zasługują aż cztery obronione rzuty karne.

Lewe skrzydło:  Marek Świtała (Chrobry Głogów) [3]

Najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie trenera Zbigniewa Markuszewskiego zagrał z Vive Targami bez kompleksów. Rzucał zarówno z kontry jak również niewygodnych pozycji w ataku pozycyjnym. Sławomir Szmal niezbyt często wiedział jak zatrzymać zdeterminowanego wychowanka Wolsztyniaka Wolsztyn. Świtała zakończył spotkanie z dorobkiem dziewięciu bramek.

Lewe rozegranie: Adam Skrabania (Siódemka Miedź Legnica) [7]

Szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica walczyli przez pełne 60 minut z ogromnym poświęceniem o zdobycie przynajmniej jednego punktu. Sztuka ta jednak im się nie udała i musieli uznać wyższość Azotów Puławy. Po raz kolejny w tym sezonie najlepszym zawodnikiem Miedziowych był Adam Skrabania, zdobywca aż jedenastu bramek.

Środek rozegrania: Bartosz Starzyński (MKS Zagłębie Lubin) [1]

Piłkarzom ręcznym Zagłębia Lubin nie udało się sprawić niespodzianki w Płocku. W zespole prowadzonym przez Jerzego Szafrańca wyróżniającym się zawodnikiem był Bartosz Starzyński. Rozgrywający, który w przerwie zimowej dołączył do Miedziowych, coraz lepiej czuj się w nowym zespole. W pojedynku z mistrzem Polski starał się utrudnić życie rywalom.

Prawe rozegranie: Dymytro Zinczuk (Azoty Puławy) [4]

Po porażce w Zabrzu szczypiorniści Azotów zrehabilitowali się na własnym terenie wygrywając z drużyną Siódemki Miedź Legnica. Z dobrej strony pokazał się jeden z liderów puławskiej ekipy - Dmytro Zinchuk, który zdobył siedem bramek. W momentach niemocy w ofensywie Azotów to on brał odpowiedzialność za zdobywanie bramek.

Prawe skrzydło: Łukasz Janyst (Tauron Stal Mielec) [2]

Mielecka Stal w minionej kolejce efektownie pokonała PBS Juranda Ciechanów. Optymalną formę zaprezentował na Mazowszu Łukasz Janyst. Skrzydłowy mielczan był skuteczny i zaaplikował Jurandowi pięć bramek. Ciechanowianie mieli ogromne problemy z powstrzymaniem filigranowego zawodnika Stali.

Kołowy: Damian Krzysztofik (Tauron Stal Mielec) [1]

Tauron Stal Mielec rozbiła w Ciechanowie tamtejszego Juranda. Duży udział w zwycięstwie mielczan miał obrotowy Damian Krzysztofik. Zawodnik, który jeszcze niedawno występował na parkietach I ligi skutecznie wykańczał akcje ofensywne Czeczeńców. Krzysztofik sześciokrotnie trafił do bramki Juranda.

Ławka rezerwowych:
Bramkarz: Adam Wolański (Tauron Stal Mielec) [2]
Lewe skrzydło: Bartłomiej Tomczak (Vive Targi Kielce) [3]
Lewe rozegranie: Michał Zołoteńko (Orlen Wisła Płock) [1]
Środek rozegrania: Dawid Przysiek (MKS Nielba Wągrowiec) [8]
Prawe rozegranie: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn) [8]
Prawe skrzydło: Christian Spanne (Orlen Wisła Płock) [5]
Kołowy: Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock) [5]

* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×