Zwycięstwa Startu i AZS AWF (wyniki)

W sobotę zespoły walczące o utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet rozegrały 27. kolejkę spotkań. Zwycięstwa odniosły AZS AWF Gardinia Wrocław oraz Start Elbląg.

Sławomir Bromboszcz

Kolejnej już 27. porażki w sezonie doznały szczypiornistki UKS Finepharmu Polkowice. Beniaminek musiał tym razem uznać wyższość AZS AWF Gardinia Wrocław. Szczypiornistki ze stolicy Dolnego Śląska już po pierwszej połowie prowadziły 16:8 i nadzieje polkowiczanek na korzystny wynik prysły. Akademiczki odniosły efektowne zwycięstwo 41:21. Wszystko wskazuje na to, iż zespół z Polkowice sezon zakończy z kompletem porażek.

Więcej emocji dostarczył pojedynek Pogoni Baltica Szczecin ze Startem Elbląg. Zespół z Elbląga udanie rozpoczął zawody, prowadząc w 12 minucie 4:1. Szczecinianki nie dały jednak za wygraną i pierwszą połowę zakończyły ze stratą tylko jednej bramki 6:7. Po zmianie strony Start szybko "odskoczył" rywalkom. W 39 minucie elblążanki prowadziły już 14:8. Start zwyciężył 22:19 i zapewnił sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze.

UKS Finepharm Polkowice - AZS AWF Gardinia Wrocław 21:41 (8:16)

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 19:22 (6:7) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Hanna Jaszczuk 8, Anna Rostankowska 3; dla Startu - Wioleta Janczak 6, Agnieszka Wolska 4.