LM: Jurkiewicz w finale, obrońca trofeum za burtą!

Tryumfatorzy zeszłorocznej edycji VELUX Ligi Mistrzów - szczypiorniści FC Barcelony Intersport, żegnają się z rozgrywkami! Podopieczni Xaviera Pascuala pokonali w rewanżowym spotkaniu AG Kopenhagę 36:33 (17:17), jednak nie zdołali odrobić sześciobramkowej straty z pierwszej pojedynku. W turnieju finałowym Final Four są natomiast gracze Atletico BM Madryt z Mariuszem Jurkiewiczem w składzie, którzy wyeliminowali RK Cimos Koper (31:24).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Katalończycy, którzy przegrali przed tygodniem w Kopenhadze 23:29, od pierwszych minut starali się odskoczyć rywalom na dystans kilku bramek. Szczelna obrona duńskiego zespołu, podparta bardzo skuteczną grą skrzydłowych - Gudjona Valura Sigurdssona oraz Niclasa  Ekberga, a także fenomenalną dyspozycją Olafura Stefanssona, sprawiła, iż na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 17:17.

Zawodnicy Xaviera Pascuala, wśród których na szczególne słowa uznania zasłużył Siarhei Rutenka (9 bramek), zdołali uzyskać nieznaczną przewagę dopiero w ostatnich minutach rywalizacji. Wygrana 36:33 okazała się jednak zbyt mała, by wyeliminować duński zespół. W historycznym pierwszym występie w rozgrywkach Ligi Mistrzów gracze AG Kopenhagi wywalczyli awans do turnieju finałowego Final Four.

Rywalem szczypiornistów ze stolicy Danii może zostać zespół Mariusza Jurkiewicza, BM Atletico Madryt. Podopieczni Talanta Dujshebaeva zdołali odrobić trzybramkową stratę z pierwszego meczu przeciwko RK Cimos Koper, wygrywając przed własną publicznością 31:24 (14:13).

Gracze z Madrytu przypieczętowali swój awans dopiero w ostatnim kwadransie pojedynku, wygrywając go 8:2. Znakomicie w bramce Atletico spisywał się powracający po kontuzji Arpad Sterbik (15 interwencji), w ataku skuteczni byli Nikolaj Markussen (8 goli) oraz Jonas Kallman (7 trafień). W zespole z Kopru po raz kolejny najskuteczniejszy był Matjaz Brumen (7 bramek), jednak było to zbyt mało by pokonać ekipę Rojiblancos.