Piotrkowianin się wzmacnia. Pozyskał już czterech zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Czterech nowych piłkarzy zakontraktowali działacze Piotrkowianina - beniaminka męskiej Superligi PGNiG. Do drużyny wracają: bramkarz Piotr Ner oraz Sebastian Różański. Piotrkowianin pozyskał także drugiego bramkarza Sebastiana Sokołowskiego oraz Michała Krawczyka. Na testach przebywa obecnie także czterech czeskich zawodników.

- Inne zespoły się wzmacniają więc my także musieliśmy poczynić pewne ruchy - powiedział szkoleniowiec Piotrkowianina Krzysztof Przybylski. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w barwach beniaminka Superligi PGNiG zagrają: bramkarze Piotr Ner (ostatnio POWEN Zabrze) i Sebastian Sokołowski (Warmia Anders Olsztyn). Drugim zawodnikiem z Olsztyna, który zasili barwy Piotrkowianina jest Michał Krawczyk. Do Piotrkowa wraca także Sebastian Różański, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Chrobrego Głogów.

- Ci zawodnicy już są zakontraktowani co nie oznacza, że nie szukamy kolejnych wzmocnień. Obecnie trenuje z nami czterech czeskich zawodników. Są to piłkarze z różnych klubów takich jak: Banik Karvina czy Gumarny Zubri. Przez tydzień będziemy się im przypatrywać i podejmiemy wiążące decyzje co do ich ewentualnej przyszłości w naszym klubie. Chciałbym za dwa tygodnie mieć właściwie w stu procentach zapięty skład na przyszły sezon - dodał Przybylski.

Wiadomo już także, którzy zawodnicy pożegnają się z Piotrkowianinem. Klub dał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy bramkarzowi Bartłomiejowi Pawlakowi, rozgrywającym: Wojciechowi Klimczakowi i Dawidowi Biskupowi. Niepewna jest również przyszłość kolejnego bramkarza Patryka Wnuka.

Jednym z dwóch zawodników, którzy wrócili do Piotrkowa po rocznej przerwie jest Piotr Ner.

- Przed rokiem kiedy Piotrkowianin spadał z Superligi powiedziałem, że chciałbym tutaj jeszcze zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak się okazało były to prorocze słowa. Wracam na stare śmieci i bardzo się z tego cieszę. Roczny pobyt w Zabrzu na pewno mnie czegoś nauczył. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłym sezonie - powiedział 30-letni bramkarz, który w latach 2005-2011 zagrał w barwach Piotrkowianina siedem sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (8)
szczypiorniak_007
22.05.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
sokolowski nie bd jednak gral piotrkowie ; ]  
avatar
fff
22.05.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Piotrków się wzmacnia, Czuwaj też zacznie  
avatar
DD-Nielba
21.05.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przyjdzie zapewne jeszcze J. Płócienniczak z Nielby.  
reczna1981
21.05.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nic ciekawego jesli chodzi o transfery i nadal jestem zdania ze do spadku. Przepowiedzialem kiedys spadek za trenera Dropka, Strzabaly ,Kaminskiego i teraz tez tak widze. Wzmocnienia z zespolow Czytaj całość
avatar
jelo
21.05.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Solidne transfery. Szału być nie mogło. Kasy w Piotrkowie wielkiej nie ma, więc pozyskali graczy, którzy nie chcą wielkiej mamony a chcą grać w najwyższej klasie rozgrywek. Bramka to może być m Czytaj całość