AMŚ: Polacy rozbili Kuwejt 55:15!

Kapitalnie swoją przygodę podczas Akademickich mistrzostw świata rozpoczęli szczypiorniści reprezentacji Polski. Biało-czerwoni robili Kuwejt 55:15 (28:7).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polacy szybko zdołali odskoczyć rywalom, prowadząc po 5. minutach gry 5:1. W 10. minucie ich przewaga wzrosła już do ośmiu trafień (10:2), a trener katarskiej drużyny zmuszony był poprosić o przerwę na żądanie. Jego uwagi nie zmienił jednak obrazu gry - Polacy całkowicie dominowali, jeszcze przed przerwą wypracowując sobie ponad dwudziestobramkową przewagę.

Reprezentanci Kuwejtu byli bezradni w ataku pozycyjnym, dobre interwencje Piotra Wyszomirskiego pozwalały uruchamiać liczne kontrataki, które wraz z twardą grą w defensywie okazały się kluczem do wygranej. W 35. minucie spotkania Kuwejt nieznacznie zmniejszył straty (33:12), jednak reprezentanci Polski po chwili ponownie rozpoczęli zwiększanie swej przewagi. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Pilcha ostatecznie zwyciężyli 55:15, potwierdzając iż są jednym z głównych faworytów do tryumfu w mistrzostwach.

Polacy rozgrywają swoje mecze w gr. A, gdzie za rywali mają reprezentacje Kuwejtu, Korei Południowej, Czech oraz Meksyku. Poniżej prezentujemy terminarz spotkań biało-czerwonych.

Polska - Kuwejt 55:15 (28:7)