Europa: Vugrinec w Maribor Branik, Boldsen rozważa opuszczenie Kopenhagi

Nad opuszczeniem AG Kopenhagi zastanawia się Joachim Boldsen. 37-letni Słoweniec, Renato Vugrinec powraca do ojczyzny, z kolei Reale Ademar pozyskało utalentowanego bramkarza.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Były rozgrywający HSV powrócił do Słowenii

Jeden z najlepszych zawodników w historii słoweńskiej piłki ręcznej, Renato Vugrinec wraca do ojczyzny - informuje portal handball-planet.com. 37-letni szczypiornista mający za sobą występy w takich klubach jak Celje Pivovarna Lasko, SC Magdeburg, Portland San Antonio, a ostatnio HSV Hamburg podpisał kontrakt z piątą drużyną ligi słoweńskiej, RK Maribor Branik.

Wicemistrz Europy z 2004 roku wyraża gotowość do pomocy, by jego nowy zespół  stał się poważnym rywalem dla Celje, Gorenje Velenje i RK Cimos Koper w walce o mistrzostwo Słowenii. - Kiedy usłyszałem, że chce mnie Maribor powiedziałem, czemu nie? W Mariborze sportem numerem jeden jest futbol, ale piłka ręczna rozwija się z roku na rok - powiedział.

Młody talent w Reale Ademar León

19-letni Chorwat Matej Asanin został pozyskany przez trzeci zespół hiszpańskiej ekstraklasy. Wielka nadzieja chorwackiego szczypiorniaka ma w nowym klubie wypełnić lukę po odejściu Venio Loserta (KIF Kolding). Z Reale Ademar Asanin podpisał dwuletni kontrakt. Przez dwa ostatnie sezony był formalnie zawodnikiem Croatii Osiguranje Zagrzeb, lecz został wypożyczony pierw do RK Split a później RK Varteks.

Lars Krogh Jepesen asystentem trenera w KIF Kolding

Najbardziej utytułowany męski klub w duńskiej lidze zaoferował swojemu byłemu zawodnikowi funkcję asystenta trenera. Jepesen, który w przeszłości grał we Flensburgu, Barcelonie i THW Kiel będzie również pracownikiem klubowej administracji czwartej drużyny ubiegłego sezonu w Danii.

Joachim Boldsen opuści szeregi AG Kopenhagi?

34-letni zawodnik, mający bogatą kartę zawodniczą (m.in. TV Grosswallstadt, SG Flensburg-Handewitt, FC Barcelona) w rozmowie z dziennikiem Ekstra Bladet nie ukrywa, że jeżeli sytuacja klubu z Kopenhagi nie ulegnie poprawie, zastanowi się nad zmianą otoczenia. - Jeżeli AG Kopenhaga przestanie istnieć, to pewnie rozważę znalezienie innego pracodawcy - powiedział legendarny rozgrywający.

- Pracujemy na pełnych obrotach, aby przyciągnąć nowych sponsorów i inwestorów, ale nie możemy wypowiadać się przed podpisaniem umowy - podkreśla dyrektor trzeciej drużyny minionego sezonu Ligi Mistrzów, Soren Colding.

Klub ze stolicy Danii znalazł się również na czarnej liście Duńskiej Federacji Piłki Ręcznej. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×