Europa: FC Barcelona z nowym rozgrywającym, AG Kopenhaga na czarnej liście

24-letni leworęczny rozgrywający, Eduardo Gurbindo, podpisał dwuletni kontrakt z FC Barceloną Intersport. Na czarnej liście Duńskiej Federacji Pilki Ręcznej znalazła się z kolei AG Kopenhaga.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Eduardo Gurbindo alternatywą dla Laszlo Nagy'a

24-letni szczypiornista urodzony w Pampelunie od 2003 roku przez pięć sezonów występował w macierzystej drużynie San Antonio, skąd w 2007 roku przeniósł się do BM Torrevieja. Po dwóch latach gry związał się trzyletnim kontraktem z Cuatro Rayas Valladolid.

W świetle poważnych finansowych problemów swojej ostatniej drużyny, postanowił zmienić barwy klubowe. Z Dumą Katalonii mierzący 194 cm wzrostu leworęczny rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt. Obecnie Gurbindo przygotowuje się z kadrą Hiszpanii do IO w Londynie.

W sezonie 2012/13 FC Barcelona Intersport będzie mieć aż trzech prawych rozgrywających: Laszlo Nagy'a, Eduardo Gurbindo i Angela Montoro Cabello (Reale Ademar León).

Rywal Vive w LM na czarnej liście

Jak informuje portal handball-planet.com, AG Kopenhaga znalazła się na czarnej liście Duńskiej Federacji Piłki Ręcznej, jeżeli chodzi o podejmowanie ruchów transferowych.
Wynika to z faktu, że z klubu wycofał się główny udziałowiec, Jesper Nielsen, a rywal Vive Targów Kielce w Lidze Mistrzów ma problemy ze znalezieniem pieniędzy na dalsze finansowanie klubu.

Powyższa sytuacja oznacza, że swojego kontraktu nie będzie mógł przedłużyć Olafur Stefansson. Islandczyk chciałby pozostać w Kopenhadze na dłużej, jednak dopóki sytuacja trzeciej drużyny w Europie minionego sezonu nie ulegnie diametralnej poprawie, nie może złożyć podpisu pod nową umową.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×