Na inaugurację lepsi gospodarze - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - Siódemka Miedź Legnica

W meczu 1. kolejki PGNiG Superligi w sezonie 2012/2013 NMC Powen Zabrze na własnym parkiecie pokonało Siódemkę Miedź Legnica 26:18.

Alicja Chrabańska

Pierwszą bramkę sezonu dla NMC Powen Zabrze w 2. minucie zdobył Łukasz Kandora. Chwilę później rzut karny Aleksandr Bushkova obronił Paweł Kiepulski . W przeciągu pięciu minut "Kondziu" bramkarza z Legnicy pokonał jeszcze dwukrotnie (3:0). Przy stanie 4:0 o czas poprosił trener Marek Motyczyński. Pierwsza bramka dla legniczan padła po rzucie Bogumił Buchwalda dopiero w 9. minucie. Po mocnym początku zabrzanie stracili impet, kolejne trafienie na swoim koncie zapisali dopiero w 16. minucie, jego autorem był Patryk Kuchczyński  (5:3). Przyjezdnym udało się zbliżyć do rywali na jeden punkt. W 23. minucie przewaga gospodarzy wzrosła do trzech trafień, a ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Pod koniec pierwszej odsłony prowadzenie gospodarzy znów stopniało do jednej tylko bramki. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego to tracili przewagę, to ją znów budowali. Pierwsze trzydzieści minut zakończyło się zwycięstwem NMC Powen Zabrze 12:11.

Druga partia rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy wyraźnie poprawili swoją grę. Po bramce Łukasz Stodtko prowadzili w 34. minucie 15:11. Za sprawą starań
Adam Skrabani
gościom udało się mniej syć stratę do dwóch trafień, ale przewaga zabrzan w drugiej połowie była zdecydowanie bardziej widoczna niż w pierwszych trzydziestu minutach. Na kwadrans przed końcem ekipa Bogdana Zajączkowskiego prowadziła 20:14. Przyjezdni odrobili aż trzy punkty, a podyktowanych rzutów karnych nie wykorzystał ani Bushkov, ani Kamil Mokrzki. Ostatnie minuty należały bezsprzecznie do gospodarzy. Wynik spotkania zamknął Piotr Adamczak, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach NMC Powen Zabrze w sezonie ligowym.

NMC Powen Zabrze - Siódemka Miedź Legnica 26:18 (12:11)

NMC Powen Zabrze: Kicki, Banisz - Niedośpiał 5, Adamczak 1, Kandora 5, Mogielnicki 1, Kuchczyński 4, Bushkov 2, Mokrzki 1, Stodtko 5, Garbacz, Kowalski, Marhun, Rumniak, Nat 2.

Siódemka Miedź Legnica: Kiepulski - Buchwald 5, Gregor 1, Prątnicki 2, Kryński, Koprowski, Skrabania 4, Dudek, Jarowicz 1, Piwko, Brygier 5, Wita.