Szpital w Warmii przed meczem z Akademikami

Spore problemy kadrowe przeżywa ekipa Warmii Traveland Olsztyn. Spadkowicz z PGNiG Superligi będzie musiał poradzić sobie w sobotnim meczu z AZS UW Warszawa bez pięciu zawodników.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W tegorocznych pierwszoligowych rozgrywkach los nie oszczędza Warmiaków. Już w pierwszym meczu sezonu urazów nabawili się Tomasz Garbacewicz oraz Mateusz Kostrzewa. Pierwszy z nich narzekał na uraz barku, sprowadzony do Olsztyna w letniej przerwie Kostrzewa zmaga się natomiast z przewlekłą kontuzją kolana i na razie nie może powrócić na parkiet. Co więcej, od dłuższego czasu nieobecny był Arkadiusz Galewski, przechodzący obecnie żmudną rehabilitację kręgosłupa. Jakby tego było mało, na listę kontuzjowanych zawodników trafili Szymon Hegier oraz Łukasz Kowalczyk. Hegier nie zdążył nawet pojawić się na parkiecie w zeszłotygodniowym starciu z Kar-Do Spójnią Gdynia, bowiem doznał urazu już podczas rozgrzewki. Kowalczyk natomiast nabawił się kontuzji barku, która wyklucza go z gry co najmniej na trzy tygodnie.

Wąska kadra Warmiaków może odbić się już w najbliższym spotkaniu z AZS-em UW Warszawa. Trenerzy Krzysztof Maciejewski i Karol Adamowicz mają do dyspozycji jedynie trzech nominalnych rozgrywających - Karola Królika, Oskara Kempińskiego oraz Jacka Zyśka, a na kole pozostał wyłącznie Bartosz Wuszter. Olsztynianie nie załamują się jednak i w Warszawie powalczą o komplet punktów.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Portal SportoweFakty.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE z pozostałych weekendowych pojedynków PGNiG Superligi Kobiet i Mężczyzn, Ligi Mistrzów oraz I ligi mężczyzn.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×