Bundesliga: Beniaminek zatrzymał HSV, Wetzlar lepsze od Gladiatorów

Bartosz Jurecki zdobył trzy bramki, a jego SC Magdeburg przegrał z HSG Wetzlar w spotkaniu 9. kolejki Bundesligi. W drugim środowym meczu TV 1893 Neuhausen niespodziewanie zremisowało z HSV Hamburg.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół polskiego obrotowego ma w ostatnich tygodniach spore problemy z unormowaniem formy. Podopieczni Franka Carstensa w minioną niedzielę odnieśli gładkie zwycięstwo nad TBV Lemgo, by dzisiaj nie być w stanie zagrozić ekipie HSG Wetzlar. Zawodnicy z Hesji, którzy nie przyjechali do Magdeburga w roli faworytów, prowadzili od 8' minuty i przez większą część spotkania dyktowali warunki gry.

Gladiatorzy jedynie po przerwie znajdowali się na chwilowym prowadzeniu, tracą je w 47' minucie. Wetzlar wypracowało wówczas za sprawą trafień Tobiasa Reichmanna i Daniela Valo dwie bramki przewagi (22:20). Zawodnicy Kaia Wandschneidera nie oddali już prowadzenia do końcowych minut meczu, zasłużenie wygrywając 26:24. Dzięki wygranej gracze HSG awansowali na 5. miejsce w tabeli, spychają Magdeburg na 7. pozycję.

W drugim środowym spotkaniu doszło do sporej sensacji. Mistrzowie Niemiec sprzed dwóch lat, gracze HSV Hamburg, niespodziewanie stracili punkt w wyjazdowym starciu ze znajdującym się w strefie spadkowej beniaminkiem TV 1893 Neuhausen. Szczypiorniści z północy Niemiec zagrali w okrojonym składzie, zabrakło m.in. kontuzjowanego Marcina Lijewskiego. Do kadry HSV powrócił natomiast Pascal Hens.

Pojedynek od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Gospodarze z Neuhausen podeszli do tego starcia bardzo zmotywowani, co przyniosło końcowy sukces. Co prawda gracze beniaminka Bundesligi do przerwy przegrywali czterema bramkami (12:16), jednak w końcówce meczu zdołali odwrócić losy rywalizacji. Decydującą bramkę zdobył równo z syreną końcową Marcel Schiller, dzięki czemu jeden punkt pozostał w Badenii-Wirtembergii.

17.10.2012 - środa:
SC Magdeburg - HSG Wetzlar 24:26 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Andreas Rojewski 5, Moritz Schäpsmeier 4, Bartosz Jurecki 3; dla Wetzlar - Kevin Schmidt 7, Tobias Reichmann 4.

TV 1893 Neuhausen - HSV Hamburg 28:28 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Neuhausen - Andreas Schröder 9, Marcel Schiller 6, Alexander Becker 5; dla HSV - Hans Lindberg 9, Domagoj Duvnjak 7, Fredrik Petersen 5.

Pozostałe spotkania 9. kolejki: 12.09 - Füchse Berlin - MT Melsungen 27:27 16.10 - SG Flensburg-Handewitt - TBV Lemgo 33:22 (16:10) CZYTAJ 20.10.2012, godz. 19:00 - VfL Gummersbach - TV Grosswallstadt 20.10.2012, godz. 19:00 - GWD Minden - HBW Balingen-Weilstetten 20.10.2012, godz. 20:15 - Frisch Auf! Göppingen - TuS N-Lübbecke 21.10.2012, godz. 15:00 - TUSEM Essen - THW Kiel 21.10.2012, godz. 17:30 - TSV Hannover-Burgdorf - Rhein-Neckar Löwen